Panama: papież spotkał się z "małymi świętymi"

Panama: papież spotkał się z "małymi świętymi"
(fot. PAP/EPA/ESTEBAN BIBA)
KAI / kk

"Mali święci" przywitali papieża Franciszka wczoraj wieczorem w nuncjaturze apostolskiej w Panamie. Była to grupa dzieci przebrana za świętych.

Z pomysłem takim wyszedł arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa razem z grupami modlitewnymi Przyjaciół Jezusa i Maryi.

Wśród dzieci byli: 10-letni José Cruz Dodero Dolega, przebrany argentyńskiego świętego proboszcza José Gabriel del Rosario Brochero; 8-letni José Miguel Spiegel, który został św. Janem Diego; 7-letni André Philippe Leignaider, który wcielił się w św. Andrzeja Apostoła i 9-letnia Nicole Spiegel, która była św. Różą z Limy.

Dzieci tańczyły i zaśpiewały dla papieża, poprosiły go o modlitwę za swe rodziny, za ubogich, za Panamę, za cały świat, za dzieci i młodzież. Zapewniły również Franciszka, że dzieci modlą się za niego. Mały André przywitał się słowami: "Cześć, Ojcze, mam na imię André, przebij piątkę!".

DEON.PL POLECA

Przyjaciele Jezusa i Maryi (Amigos de Jesús y María) to dziecięce grupy modlitewne. Powstały z inspiracji orędziem fatimskim - Maryja w 1917 r. prosiła dzieci w Fatimie, by modliły się, pokutowały i kochały Jezusa. Grupy te istnieją w Panamie od 1997 r.

Jeśli chcesz na bieżąco śledzić co dzieje się podczas ŚDM w Panamie - skorzystaj z naszego serwisu, który znajdziesz poniżej >>

Panama: papież spotkał się z
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Panama: papież spotkał się z "małymi świętymi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.