Papież błogosławi polskim kapłanom posługującym podczas tego przedsięwzięcia

Papież błogosławi polskim kapłanom posługującym podczas tego przedsięwzięcia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
episkopat.pl / kk

Ojciec Święty Franciszek udziela błogosławieństwa kapłanom posługującym podczas organizowanej w Polsce w Wielkim Tygodniu Nocy Konfesjonałów. Poinformował o tym organizatorów akcji jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski.

W rozmowie telefonicznej 14 marca 2018 r. abp Konrad Krajewski przekazał wiadomość o tym, że papież Franciszek udziela błogosławieństwa wszystkim kapłanom posługującym podczas tegorocznej Nocy konfesjonałów. Papież podkreślił wagę tej posługi sakramentalnej stwierdzając, że kapłana można zastąpić w wielu działaniach, ale nigdy w konfesjonale.

Inicjatywa "Noc konfesjonałów " to akcja duszpasterska, organizowana najczęściej w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. W niektórych miejscach z nocnej spowiedzi można skorzystać także w inne dni Wielkiego Tygodnia. Spowiedziom towarzyszą modlitwy, czuwania, adoracje i nauki pomagające w przygotowaniu do sakramentu spowiedzi.

Więcej o tegorocznej Nocy Konfesjonałów pisaliśmy w tym miejscu >>

DEON.PL POLECA

Celem Nocy Konfesjonałów jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pierwsza edycja Nocy Konfesjonałów zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 r. Z roku na rok liczba kościołów biorących udział w inicjatywie systematycznie rośnie.

Obecnie trwają zapisy parafii do dziewiątej edycji akcji. Dotąd zapisało się już ponad 100 parafii. Warunkiem uczestnictwa jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego faktu na portalu akcji: www.nockonfesjonalow.pl. Po dokonanej rejestracji parafia wraz z fotografią i kontaktem kościoła będzie prezentowana w katalogu uczestników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież błogosławi polskim kapłanom posługującym podczas tego przedsięwzięcia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.