Papież do młodzieży na Lednicy: burzcie mury!

Papież do młodzieży na Lednicy: burzcie mury!
(fot. shutterstock.com)
Lednica2000 / DEON.pl / sz

- Bóg wie, że to nie jest łatwe, dlatego zsyła wam Ducha Świętego, który napełni was Jego mocą - powiedział Ojciec Święty zebranym na XXI Spotkaniu Młodzieży Lednica2000. Papież Franciszek jest kolejnym już, trzecim papieżem, który kieruje swoje słowa do polskiej młodzieży zebranej na Polach Lednickich.

DEON.PL POLECA
<<Różaniec od papieża przybędzie prosto z nieba>>

Publikujemy treść papieskiego przemówienia do młodych na Polach Lednickich:

DEON.PL POLECA

Witam polskich pielgrzymów!

Pozdrawiam młodych, którzy - jak co roku - licznie gromadzą się na Lednicy. Drodzy Przyjaciele, «Idź i kochaj!» - to motto waszego spotkania. Prowadzi Was Maryja, która usłyszawszy w sercu to wezwanie, wyruszyła do Elżbiety, aby dzielić się radością swojego spotkania z Bogiem i nieść konkretną pomoc. Odtąd jest ciągle w drodze, nieustannie nawiedza swoje dzieci i niesie im Chrystusa, swego Syna.

    Drugim patronem waszego spotkania jest Zacheusz, o którym opowiadałem wam podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zachęcając do odwagi w poszukiwaniu Jezusa i do otwarcia Mu drzwi waszego serca. Dziś Pan Jezus kieruje do was te same słowa, które wypowiedział do Zacheusza: «zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w Twoim domu» (Łk 19, 5). Chce do was przyjść i posłać was do braci, abyście dzielili się Jego miłością. Wie, że to nie jest łatwe, dlatego zsyła wam Ducha Świętego, który napełni was Jego mocą.
  
    Proście Go o odwagę. Proście Go, aby pomógł wam burzyć dzielące was mury i uzdolnił do rozumienia siebie nawzajem, do budowania jedności wszystkich ludzi. Wszystkich was, którzy gromadzicie się nad Jeziorem Lednickim, u źródeł chrzcielnych Polski, zawierzam opiece Maryi i z serca błogosławię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież do młodzieży na Lednicy: burzcie mury!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.