Papież Franciszek potępia handel ludźmi: to otwarta rana w ciele Chrystusa

Papież Franciszek potępia handel ludźmi: to otwarta rana w ciele Chrystusa
Papież Franciszek (fot. Grzegorz Gałązka)

"Przemoc, z powodu której cierpi każda kobieta i każda dziewczynka, jest otwartą raną w ciele Chrystusa" - napisał papież Franciszek w obchodzonym przez Kościół Dniu Modlitwy i Refleksji Przeciwko Handlowi Ludźmi.

Papież, odwołując się do osoby św. Józefiny Bakhity, przypomniał, że kobiety i dziewczęta w największym stopniu dotyka handel ludźmi i są one najczęściej ofiarami tego procederu.

"Angażujmy się razem na rzecz ekonomii troski i obalanie wszelkich nierówności" - napisał Franciszek we wpisie na Twitterze.  

"Handel ludźmi jest przemocą! Przemoc, z powodu której cierpi każda kobieta i każda dziewczynka, jest otwartą raną w ciele Chrystusa, w ciele całej ludzkości, jest głęboką raną, która dotyka także każdego z nas" - podkreślił Fraciszek.

Według szacunków ONZ pod 40 mln ludzi na świecie to współcześni niewolnicy. W większości to kobiety i dziewczęta zmuszane do prostytucji.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Italo Zanini

Bakhita - niewolnica, która została pierwszą sudańską świętą.

To historia oddanej Bogu kobiety, która doświadczyła fizycznej i psychicznej przemocy, ale pomimo zadanych jej ran do końca zachowała wewnętrzną wolność i podążała drogą ku świętości.

Bohaterka...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek potępia handel ludźmi: to otwarta rana w ciele Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.