Papież przekazał kondolencje katolikom Brunei po śmierci kard. Sima

Papież przekazał kondolencje katolikom Brunei po śmierci kard. Sima
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

"Dowiedziawszy się ze smutkiem o śmierci kardynała Corneliusa Sima, składam serdeczne kondolencje duchowieństwu, osobom zakonnym i świeckim Wikariatu Apostolskiego Brunei" - papież skierował na ręce delegata apostolskiego w Brunei abp. Wojciecha Załuskiego kondolencje w związku ze śmiercią wikariusza apostolskiego Brunei kard. Corneliusa Sima.

Pochodzący z polski papieski dyplomata jest też nuncjuszem apostolskim w Malezji oraz w Timorze Wschodnim.

DEON.PL POLECA
"Dowiedziawszy się ze smutkiem o śmierci kardynała Corneliusa Sima, składam serdeczne kondolencje duchowieństwu, osobom zakonnym i świeckim Wikariatu Apostolskiego Brunei. Z wdzięcznością za wierne świadectwo Ewangelii kardynała Sima, jego wielkoduszną posługę Kościołowi w Brunei i dla Stolicy Apostolskiej, chętnie łączę się z wiernymi w modlitwie o jego wieczny odpoczynek. Wszystkim, którzy w nadziei zmartwychwstania opłakują zgon zmarłego kardynała, serdecznie udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa jako rękojmi pociechy i pokoju w Jezusie, pierworodnym spośród umarłych" - napisał papież Franciszek.

Źródło: KAI / pk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież przekazał kondolencje katolikom Brunei po śmierci kard. Sima
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.