Papież zadzwonił do włoskiej telewizji z życzeniami

Papież zadzwonił do włoskiej telewizji z życzeniami
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
PAP / pk

Papież Franciszek zadzwonił w czwartek do porannego programu we włoskiej telewizji publicznej RAI. Podczas połączenia na żywo papież złożył widzom i prowadzącym program świąteczne życzenia.

Franciszek wystąpił w programie "Uno Mattina" w pierwszym kanale telewizji publicznej.

Zwrócił się do wszystkich z następującymi słowami: "Życzę wam chrześcijańskiego Bożego Narodzenia takiego, jakie było pierwsze, kiedy Bóg zechciał odwrócić wartości świata; stał się malutki w stajence, z malutkimi, z ubogimi, zepchniętymi na margines".

- Maleńkość; w świecie, w którym tak adoruje się bożka pieniądza, niech Boże Narodzenie pomoże nam patrzeć na maleńkość Boga, który odwrócił wartości świata - mówił Franciszek. I dodał: "Życzę wam świętego Bożego Narodzenia, bardzo szczęśliwego, ściskam wszystkich".

Słowa wywołały wzruszenie prowadzących program, który kończy właśnie 30 lat. Papież podziękował także za materiał filmowy na temat jego pontyfikatu.

DEON.PL POLECA

Jan Paweł II zadzwonił do programu telewizji RAI "Porta a porta" 13 października 1998 roku. Odcinek ten był wtedy poświęcony 20-leciu jego wyboru.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zadzwonił do włoskiej telewizji z życzeniami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.