Papież zje kolację z uchodźcami syryjskimi

Papież zje kolację z uchodźcami syryjskimi
(fot. EPA/Fabio Frustaci)
5 lat temu
KAI / drr

Podczas wizyty w Jordanii, wieczorem 24 maja papież zje kolację z uchodźcami syryjskimi. Do spotkania z grupą ich przedstawicieli dojdzie w miejscu chrztu Jezusa nad Jordanem. Poinformował o tym na konferencji prasowej w Ammanie łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal.

Wyjaśnił on, że Franciszek przybędzie z apelem o pokój i wezwaniem do dialogu w regionie, którego mieszkańcy cierpią z powodu komplikacji politycznych i zamachów na ludzką godność. Dodał, że nie mogąc udać się do Syrii, papież dotrze do Damaszku duchowo - jego myśli i serce będą z tym krajem i z syryjskimi uchodźcami, którzy znaleźli schronienie w Jordanii. Ich największy obóz znajduje się w Zaatari - 70 km od Ammanu.

Nuncjusz apostolski w Jordanii abp Giorgio Lingua przestawił główne punkty programu papieskiej wizyty w Jordanii. Będą to: przyjęcie przez króla Abdullaha II w pałacu królewskim w Ammanie, gdzie papież wygłosi przemówienie skierowane do muzułmanów; Msza św. na stadionie, która będzie główną okazją do spotkania z wiernymi; oraz wizyta w miejscu chrztu Jezusa na wschodnim brzegu Jordanu, gdzie Franciszek zje kolację z ubogimi i uchodźcami z Syrii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zje kolację z uchodźcami syryjskimi
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież zje kolację z uchodźcami syryjskimi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.