Poruszające słowa papieża do anglikanów: nasze serca stają się coraz bardziej ciasne

Poruszające słowa papieża do anglikanów: nasze serca stają się coraz bardziej ciasne
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 lata temu
KAI / pk

Papież Franciszek przyłączył się do ewangelizacyjnej akcji prymasa Wspólnoty Anglikańskiej. Na jej potrzeby skierował krótkie przesłanie o mocy Ducha Świętego.

Abp Justin Welby przebywał w Watykanie na początku kwietnia w związku z rekolekcjami dla polityków Sudanu Południowego. Przy tej okazji zapytał papieża, czy nie skierowałby paru słów do uczestników zainicjowanej przez niego akcji ewangelizacyjnej "Thy Kingdom Come" (Przyjdź królestwo Twoje). Franciszek zgodził się bez wahania.

Zwierzchnik anglikanów nagrał go na swym prywatnym telefonie, a dziś udostępnił to nagranie. Dotyczy ono Ducha Świętego, bo jest przeznaczone na dzień Pięćdziesiątnicy.

"Przyjdź, Duchu Święty. Takie jest wołanie wszystkich chrześcijan w dzień Pięćdziesiątnicy - mówił papież. - Przyjdź, Duchu Święty, obietnico Ojca i Syna, przyjdź i poszerz trochę nasze serca. Wszyscy mamy ten problem, że nasze serca stają się coraz bardziej ciasne, coraz mniejsze i bardziej zamknięte. Sami nie poradzimy sobie z tym problemem. Tylko Duch Święty może nam pomóc. A zatem przyjdź, Duchu Święty. A z Jezusem modlimy się: Przyjdź królestwo Twoje, królestwo Ojca, które Jezus przyszedł nam głosić. Wam zaś wszystkim, bracia i siostry, wraz z mym bratem Justinem Welby, chcemy powiedzieć, że towarzyszymy wam w tej modlitwie: Przyjdź Królestwo Twoje".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
9,97 zł
49,90 zł

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Poruszające słowa papieża do anglikanów: nasze serca stają się coraz bardziej ciasne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.