S. Anna Bałchan: papież mówi o naszych smutnych twarzach

S. Anna Bałchan: papież mówi o naszych smutnych twarzach
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kk

Nie tyle papież, co nasz Pan Jezus Chrystus przez jego służbę odmienia Kościół. To jest prawda, której doświadczam, słuchając jego nauki - uważa s. Anna Bałchan SMI, prezes Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej.

Z okazji przypadającej 13 marca 5. rocznicy pontyfikatu Franciszka KAI przygotowała sondę pt. "Czy(m) papież Franciszek odmienił Kościół?".

DEON.PL POLECAPublikujemy komentarz s. Anny Bałchan SMI:

Nie tyle papież, co nasz Pan Jezus Chrystus przez jego służbę odmienia Kościół. To jest prawda, której doświadczam, słuchając jego nauki. Gdybym miała subiektywnie nazwać ten 5-letni pontyfikat i jego przesłanie, użyłabym słów: "Tylko Bóg nie znudził się człowiekiem" i "Do wolności wyswobodził nas Chrystus" (Ga 5, 1).

Papież zwraca uwagę na obecne problemy świata i przypomina że jesteśmy posłani do tych, którzy są odrzuceni, czyli towarzyszenia zagubionym, upominania się o tych, którzy zostali niewolnikami współczesnej chciwości świata (poprzez handel ludźmi, niewolniczą pracę i ogólnie wszystkie formy używania człowieka, czyli niesprawiedliwość społeczną).

S. Anna Bałchan: Modliłam się o śmierć. Dziś wiem, że ON jest >>

Jednocześnie papież przypomina nam, jak to zrobić. To, co jest najważniejsze, to osobista relacja z żywym Bogiem, Który jest tu i teraz - i to dotyczy każdego z nas, niezależnie, czy nosisz habit, sutannę czy należysz do jakieś wspólnoty, czy ochrzczony czy nie. Otwarcie na samego Chrystusa daje nam wolność, daje światło na kolejny krok i męstwo, by walczyć o godność człowieka w nas samych jak i dla innych.

Grzech i tajemnica nieprawości ludzkiej zabija wszystko. Zabija tę godność, którą na krzyżu podarował nam Chrystus. Sami bez Niego jesteśmy egoistami i jesteśmy zdolni do wszelkiego draństwa. Tylko On, poprzez Swoją łaskę, daje nam moc do godnego życia. Papież mówi wyraźnie o naszych smutnych twarzach i o tym, byśmy się nie poddawali, nawet jeśli coś złego się wydarzy, byśmy nie stawali się grobem. Mamy Chrystusa i Jego Miłość z mocą uzdrowienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

S. Anna Bałchan: papież mówi o naszych smutnych twarzach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.