Więźniowie wykonali ponad 300 tys. różańców na wizytę papieża

Więźniowie wykonali ponad 300 tys. różańców na wizytę papieża
(fot. PAP/EPA/EPA-ANSA/LUCA ZENNARO)
KAI / pk

Na wizytę papieża Franciszka w dniach 18-21 stycznia w Peru więźniowie z 12 zakładów karnych w Limie wykonali ponad 300 tys. różańców.

Jak poinformował Krajowy Instytut Zakładów Karnych INPE w Peru, chęć udziału w tej pracy zgłosiło dobrowolnie ok. 1250 kobiet i mężczyzn. Akcja przeprowadzona została przez władze więzienne we współpracy z peruwiańskim "Bractwem na rzecz więźniów" oraz archidiecezją Limy.

Więźniowie czekają na papieża i nazywają go "bratem"

Przez wiele miesięcy więźniowie pracowali od rana do późnego wieczora w wielkich salach więziennych. - Różańce będą dobrą pamiątką z wizyty papieża Franciszka w Peru - powiedział ks. Luis Gaspar, przewodniczący komitetu organizacyjnego papieskiej wizyty w archidiecezji Lima. Jak poinformował, część różańców zostanie rozdana wśród uczestników papieskiej Mszy św., a reszta sprzedana do różnych sklepów w Peru. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów obsługi tysięcy wolontariuszy, pracujących w czasie wizyty papieża.

Spędził w więzieniu dziesięć lat. Różaniec cudownie ocalił jego życie

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Więźniowie wykonali ponad 300 tys. różańców na wizytę papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.