Jak długo potrwają mrozy? Temperatura spadnie nawet do -20 stopni C

Jak długo potrwają mrozy? Temperatura spadnie nawet do -20 stopni C
fot. Loic Thuillier / Unsplash
2 tygodnie temu
PAP / Yr / AccuWeather / WeatherOnline

Zima nie odpuszcza. Pomimo względnej stabilizacji, nie możemy w najbliższym czasie spodziewać się ocieplenia. Sprawdź, jaka pogoda czeka nas w ciągu najbliższych tygodni.

Jak powiedział PAP Grzegorz Walijewski, synoptyk i rzecznik IMGW, po intensywnych opadach na początku tygodnia śnieg pojawi się jedynie miejscami. Więcej opadów będzie na południowych i północnych krańcach kraju, gdzie można spodziewać się pięciocentymetrowego przyrostu pokrywy śnieżnej.

Temperatura maksymalna wyniesie od -10 stopni Celsjusza w północno-wschodniej części kraju do -1 stopnia Celsjusza na południu. Wiatr na północy kraju osiągnie do 70 km/h, natomiast w górach - nawet 100 km/h. "Tam jeszcze będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne" - wskazał rzecznik IMGW.

"Zima do przyszłego wtorku absolutnie nie odpuszcza, w nocy cały czas mamy ujemne temperatury, w wielu miejscach będą to temperatury dwucyfrowe. Na razie nie widać wiosny" - dodał rzecznik IMGW, cytowany przez PAP.

Według Yr, norweskiego dostawcy danych, mroźna pogoda - nawet do -20 stopni Celsjusza - utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

Długoterminowe prognozy pogody potwierdzają te scenariusze. Według danych WeatherOnline mroźna temperatura w dzień utrzyma się do 21 lutego, kiedy na chwilę wzrośnie i aż do marca będzie wahać się w okolicach zera. Wtedy również zaczną się opady deszczu. Nocami temperatury będą dużo niższe.

Podobną prognozę przygotował AccuWeather. Według jego szacunków, mroźna temperatura - z niewielkimi wahaniami w okolicach zera - utrzyma się od 21 lutego do początku marca. Podobnie jak w przypadku WeatherOnline, temperatura w nocy będzie dużo niższa - nawet do -17 stopni Celsjusza.

Początek marca również zapowiada się mroźny, szczególnie w nocy.

Redaktor DEON.pl, dziennikarz, bloger, podróżnik i obserwator świata. Interesuje się turystyką kolejową i przyrodniczą. Lubi chodzić po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Jak długo potrwają mrozy? Temperatura spadnie nawet do -20 stopni C
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.