Boris Johnson zapowiada dyplomatyczną ofensywę Londynu

Boris Johnson zapowiada dyplomatyczną ofensywę Londynu
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zamierza zintensyfikować wysiłki dyplomatyczne w sprawie kryzysu na Ukrainie odwiedzając Europę Wschodnią i telefonując do prezydenta Rosji Władimira Putina - poinformował Reuters powołując się na źródła rządowe.

Wielka Brytania zapowiedziała, że nałoży na Rosję sankcje, jeśli wkroczy ona na Ukrainę, i wezwała europejskich sojuszników do przygotowania podobnych kroków.

Oczekuje się, że brytyjski rząd ogłosi w poniedziałek zaostrzenie systemu sankcji.

- Premier jest zdeterminowany, aby przyspieszyć wysiłki dyplomatyczne i wzmocnić odstraszanie, aby uniknąć rozlewu krwi w Europie (...) Premier podczas rozmowy z prezydentem Putinem powtórzy, że Rosja musi się wycofać i zaangażować dyplomatycznie - oświadczył rzecznik biura Johnsona na Downing Street.

Biuro Johnsona nie podało szczegółów podróży do regionu konfliktu i czy obejmie ona Ukrainę.

Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie broń defensywną i personel szkoleniowy. W poniedziałek Wielka Brytania weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby spróbować rozwiązać problem za pomocą środków dyplomatycznych.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Boris Johnson zapowiada dyplomatyczną ofensywę Londynu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.