Ulewne deszcze i powodzie na Filipinach. W okresie Bożego Narodzenia zginęło 25 osób

Ulewne deszcze i powodzie na Filipinach. W okresie Bożego Narodzenia zginęło 25 osób
fot. PAP/EPA/PHILIPPINE COAST GUARD HANDOUT
PAP / pk

25 osób zginęło, a kolejnych 26 uznawanych jest za zaginione po fali ulewnych deszczy i powodzi, które nawiedziły Filipiny w czasie świąt Bożego Narodzenia - poinformowała w środę krajowa agencja ds. łagodzenia skutków kataklizmów.

Ulewy i powodzie dotknęły w miniony weekend prawie 400 tys. osób, z czego 81 tys. wciąż przebywa w tymczasowych schronieniach. Dziewięć osób zostało rannych - ogłosiły władze.

Żywioł zakłócił obchody Bożego Narodzenia. Na zdjęciach z prowincji Misamis Occidental widać ratowników przenoszących starszą kobietę na plastikowym krześle poprzez zalaną ulicę. W niektórych miejscach woda sięgała ludziom do klatki piersiowej.

Według władz powodzie uszkodziły prawie 1,2 tys. domów i zakłóciły ruch na 123 drogach i 12 mostach. Na niektórych obszarach w środę wciąż nie ma prądu ani bieżącej wody z wodociągów – podała agencja AP.

DEON.PL POLECA

Agencja meteorologiczna ostrzega, że w ciągu kolejnych 24 godzin w tych samych miejscach mogą znów wystąpić ulewne deszcze. Możliwe są osunięcia ziemi.

Filipiny są wśród krajów najbardziej narażonych na klęski żywiołowe. Każdego roku nawiedza je około 20 sztormów i tajfunów. Kraj leży również na tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, w strefie częstych trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Ulewne deszcze i powodzie na Filipinach. W okresie Bożego Narodzenia zginęło 25 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.