5 rzeczy, które powinieneś robić z twoją dziewczyną

5 rzeczy, które powinieneś robić z twoją dziewczyną
(fot. shutterstock.com)
kw

Jeśli masz dziewczynę (dłużej niż kilka tygodni), to na pewno w twojej głowie już nie raz pojawiły się wątpliwości. Pewnie słyszałeś już, że bycie z kobietą oznacza "coś więcej". Oto pięć rzeczy, które powinieneś robić ze swoją dziewczyną, aby tworzyć szczęśliwy związek. Najlepiej codziennie.

Nie ma dnia, abym nie usłyszał od któregoś ze znajomych, że "nie ma czasu". Choć sam staram się tak nie mówić, to rzeczywiście tak jest na co dzień. Praca, obowiązki, a nawet chwile odpoczynku, zabierają nam tak wiele energii, że nie mamy już sił na "coś więcej" z dziewczyną. Mimo to, trzeba to robić. Najlepiej codziennie.

1. Rozmawiaj tak, aby twoje słowa miały sens

Podobno małżeństwa z dłuższym stażem rozmawiają ze sobą średnio kilka minut dziennie (nie licząc oczywiście typowych codziennych rozmów typu "co dziś jemy na obiad"). Z każdym rokiem ilość sensownie "przegadanego" czasu będzie spadać. Będziesz wiedział o niej coraz więcej, więc potrzeba mówienia będzie wydawać się mniejsza. No bo o czym tu rozmawiać?

Ale to pułapka. Prawda jest tak, że rozmowa między wami jest najważniejsza. Jeśli chcesz, aby wasz związek trwał, żebyście byli szczęśliwi, poświęć minimum 20-30 minut tylko na to, aby siąść naprzeciw swojej dziewczyny i z nią rozmawiać. O czym? O tym, co ci się dziś przydarzyło, co cię zasmuciło i ucieszyło, o tym co przeczytałeś lub zobaczyłeś. Zapytaj ją o to samo, zapytaj ją o to, co myśli o rzeczach, które robiłeś na uczelni, w szkole czy pracy.

DEON.PL POLECA

2. Módl się razem z nią

Jedną z najcudowniejszych rzeczy w byciu z drugą osobą jest to, że możecie robić wiele rzeczy razem. Wiążecie się ze sobą nie tylko fizycznie czy emocjonalnie, ale też duchowo - szczególnie, jeśli jesteście małżeństwem.

Związek z twoją dziewczyną jest doskonałą okazją, by nie modlić się tylko samemu, ale razem przeżywać relację z Bogiem. Ofiarowywać mu każdego dnia wasze radości i smutki, dzielić się tym, co czytacie w Ewangelii, wspólnie chodzić na codzienną lub niedzielną Mszę (szczególnie w mroźne dni ma to wiele plusów!).

Jeśli dzieli was wiele kilometrów, nawet krótka chwila wspólnej modlitwy przez Skype'a będzie dobrym pomysłem.

Bardzo wiele najintymniejszych momentów w twoim związku z dziewczyną będzie związana nie z seksem, ale właśnie z tą chwilą, gdy będziecie siedzieć w ciszy obok siebie, modląc się i dziękując Bogu za szczęście. To prosty gest, ale daje naprawdę wiele.

3. Dotykaj jej

Z czasem urok pierwszego zakochania mija. Bardzo często widzę małżeństwa (najczęściej w kościołach), które siedzą obok siebie, ale między nimi nie widać żadnej bliskości. Idą osobno do Komunii, wychodzą osobno z kościoła, nawet na siebie nie czekając.

Oczywiście, na początku pewnie tak nie było. Mężczyźni z długim małżeńskim stażem przeżywali to samo, co my w pierwszym miesiącu związku, gdy każdy dotyk ukochanej był po prostu ekscytujący.

Dbaj o to każdego dnia. Trzymaj ją za rękę, patrz jej w oczy, przytulaj, kiedy tylko możesz, obejmuj i po prostu - dotykaj. Fizyczna bliskość pokazuje jej, jak bardzo jej pragniesz, jak bardzo ci na niej zależy i jak bardzo chcesz być blisko niej. To trzeba robić codziennie.

4. Przebaczaj jej i mów o swoich błędach

To chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy w poważnym związku - szczerość. Jak powiedzieć jej to, że czujesz się źle po jej słowach? Jak uczciwie przyznać się do błędu?

Pewien angielski autor, Gilbert Chesterton, powiedział że "całą przyjemnością w małżeństwie jest to, że cały czas jest w kryzysie". Co miał na myśli?Prawdopodobnie to, że te kryzysy, błędy które popełniamy, wymagają przegadania. A praktyka mówienia sobie szczerze tego typu różnych rzeczy ma zasadniczo dwie pozytywne strony: po pierwsze pozwala ci pozbyć się pychy, a po drugie - pozwala wam wzajemnie sobie przebaczyć.

Przebaczenie jest bardzo ważnym spoiwem każdego związku. Inny angielski pisarz, John Tolkien, autor legendarnej trylogii Władca Pierścieni, napisał kiedyś, że najważniejszą rzeczą, która pozwala małżeństwu funkcjonować, jest... samozaparcie. Przebaczenie oznacza zapomnienie, przeskoczenie własnych krzywd po to, by iść dalej, by cieszyć się tym, co dobre.

Nawet jeśli nie jesteście małżeństwem, to transparencja, szczerość, absolutne zaufanie, jest podstawą. W czasie tych 20-30 minut codziennej rozmowy, warto się "poprzyznawać" i jednocześnie "poprzebaczać" te różne złe rzeczy, które robimy. Nikt nie jest doskonały!

5. Bawcie się razem

Nie, nie chodzi o seks. Nie chodzi też o to, żeby cały czas "gadać", modlić się i spędzać ze sobą czas "na poważnie". Baw się ze swoją dziewczyną, szczególnie w stresujących momentach życia, gdy macie trudny czas lub dużo pracy. To wtedy najłatwiej stracić radość z życia.

Co można robić? Ja często gram z nią w gry planszowe, chodzę do kina, na wystawy w muzeum lub idziemy do znajomych (gdzie też gramy w gry planszowe). Jest naprawdę sporo możliwości. Najfajniej jest jednak spędzać czas tylko we dwójkę!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Krzyżak

Mało jest w Polsce osób, które wzbudzają tak skrajne opinie. Ona jednak wydaje się tym zupełnie nie przejmować. Taki ma charakter, podobno niełatwy.

Ponad 60 lat temu jako młoda kobieta, była więźniarka obozu w Ravensbrück,...

Skomentuj artykuł

5 rzeczy, które powinieneś robić z twoją dziewczyną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.