Adam Szustak OP: Co robić, gdy życie się rozsypuje?

Adam Szustak OP: Co robić, gdy życie się rozsypuje?
Adam Szustak OP. Źródło: Langusta na palmie / YT
Langusta na palmie / YouTube.com / mł

- Życiowy chaos jest jednocześnie ogromną szansą i ogromnym zagrożeniem. Nie bójcie się tego chaosu, tego momentu tracenia gruntu pod nogami. tego momentu, kiedy to wszystko się nagle rozwala - mówi o. Adam Szustak OP.

W najnowszym "Nocnym Vlogu" dominikanin opowiada o doświadczeniu totalnej życiowej zmiany.

- W życiu tak jest bardzo często: że tracimy grunt pod nogami, wszystko staje się rozszarpane, chaotyczne, nie wiadomo nawet co robić, i wtedy albo jest taka opcja, że się wszystko totalnie rozwali, albo jest taka opcja, że się wszystko pięknie zbuduje - mówi zakonnik.

Co robić, gdy życie się rozsypuje?

- Kiedy wszystko się rozsypuje i życie staje się nieustabilizowane, nieogarnięte, mamy szansę wydobyć z tego coś bardzo radykalnie pięknego, bo potrzebujemy ram i fundamentów. Albo kiedy tego nie robimy, to się wszystko naprawdę się totalnie rozsypuje - mówi o. Szustak. 

DEON.PL POLECA

Dla osób, które doświadczają takiego momentu w życiu, dominikanin ma jedną radę: nie bać się chaosu i nie stać bezradnie w obliczu kryzysu, który właśnie wywraca nam życie do góry nogami.

- Nie bójcie się tego chaosu, tego momentu tracenia gruntu pod nogami - bo to jest szansa! Jeżeli chwyci się taki moment w ręce, jeśli się pozwoli Panu Bogu działać, to może się z tego wyklarować coś absolutnie, fundamentalnie cudownego! - zachęca o. Szustak.

Posłuchaj całego Nocnego Vloga: 

Źródło: Langusta na palmie / YouTube.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Może czytasz to wieczorem, siedzisz gdzieś tam w swoim pokoju, trzymasz w ręce kubek z herbatą, głucho wszędzie, ciemno wszędzie… A w tej ciemności przychodzi Chrystus. Chce zapalić w tobie jaśniejące źródło światła. On przychodzi...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: Co robić, gdy życie się rozsypuje?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.