Aplikacja na smartfony z rachunkiem sumienia i bazą kościołów na Noc Konfesjonałów

Aplikacja na smartfony z rachunkiem sumienia i bazą kościołów na Noc Konfesjonałów
Aplikacja (Fot. nockonfesjonałow/materiałyprasowe)
nockonfesjonałow.pl/dm

Trwają przygotowania do XII Nocy Konfesjonałów. Zapisy parafii do Nocy Konfesjonałów wciąż trwają, można dołączać do akcji do ostatniej chwili tj. do godzin wieczornych Wielkiego Piątku. Akcja polega na zorganizowaniu w kościołach dodatkowej spowiedzi w Wielkim Tygodniu. Tegorocznej akcji towarzyszy premiera nowej wersji aplikacji na smartfony z rachunkiem sumienia i bazą kościołów.

Do tegorocznej akcji zgłosiło się ponad 100 kościołów z terenu 33 diecezji w Polsce. Dodatkowo w akcji uczestniczą parafie prowadzone przez polskich duszpasterzy w Londynie, Lancaster (Wlk. Brytania), Moltifao na Korsyce oraz w Chicago w Stanach Zjednoczonych.  

Najwięcej kościołów spośród miast zgłosiło dodatkowe spowiedzi w Warszawie, spośród diecezji prym wiodą: Opolska i Warszawska: 9 kościołów, Szczecińsko-kamieńska: 8 oraz Kaliska: 6.

Konkretne kościoły w Polsce i na świecie można zgłaszać w ramach Nocy Konfesjonałów przez wpis do serwisu nockonfesjonalow.pl.

DEON.PL POLECA

Aplikacja (Fot. nockonfesjonałow/materiałyprasowe)Aplikacja (Fot. nockonfesjonałow/materiałyprasowe)

Strona internetowa akcji gromadzi informacje o parafiach, w których organizowane są dodatkowe spowiedzi, udostępnia godziny spowiedzi, daje możliwość przeglądania najbliższych kościołów oraz wyznaczenia w smartfonie najkrótszej trasy do wybranego kościoła.

Dodatkowo w serwisie znaleźć można warunki dobrej spowiedzi, rachunek sumienia do odczytania, odsłuchania oraz pobrania, katalog kościołów wraz ze zdjęciami i informacjami o spowiedzi w ciągu roku wszystkich kościołów uczestniczących w dwunastu edycjach akcji.

Aplikacja (Fot. nockonfesjonałow/materiałyprasowe)Aplikacja (Fot. nockonfesjonałow/materiałyprasowe)

Tegorocznej akcji towarzyszy premiera nowej wersji aplikacji na smartfony dla urządzeń z systemem Android oraz Ios (iPhone oraz Ipad). Aplikacja to kieszonkowy modlitewnik, pomocna w głębszym przygotowaniu do sakramentu spowiedzi. W aplikacji można znaleźć:

  • Rachunek sumienia autorstwa ks. Jacka Prusaka z możliwością czytania lub słuchania w formie audiobooka;
  • Modlitewnik zawierający popularne modlitwy często zadawane jako pokuta po spowiedzi;
  • Warunki dobrej spowiedzi: lista haseł związanych z zasadami dobrej spowiedzi;
  • Znajdź kościół - lista kościołów organizujących Wielkopostną Noc Konfesjonałów;
  • Postanowienia - możliwość zapisywania postanowień po spowiedzi;
  • Daty spowiedzi - możesz pozostawić zapis daty ostatnich spowiedzi, by pamiętać, kiedy i jak często korzystasz z tego sakrament.

Noc Konfesjonałów została zorganizowana po raz pierwszy 2 kwietnia 2010 roku dla upamiętnienia piątej rocznicy odejścia Jana Pawła II. Do tej pory w 12 edycjach akacji udział wzięło blisko 650 parafii z terenu wszystkich polskich diecezji.

nockonfesjonałow.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Aplikacja na smartfony z rachunkiem sumienia i bazą kościołów na Noc Konfesjonałów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.