Co Pismo Święte mówi o ascezie i poście?

Co Pismo Święte mówi o ascezie i poście?
(fot. Studio Inigo / youtube.com)
bp Grzegorz Ryś

Kościół głosi ideał czystości, ale nie dlatego, żebyśmy uważali, że miłość - także w wymiarze erotycznym - jest czymś nieczystym. Niczego takiego chrześcijaństwo nie głosi - mówi bp Grzegorz Ryś.

Pismo Święte: "Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę. Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać". (1 Tm 4, 1-3)

Pytanie: Św. Paweł mówi, że nadejdą czasy, w których będą nakazywać powstrzymywanie się od niektórych pokarmów. Przecież wszystko co stworzył Bóg jest dobre. Czy możemy zatem pościć przez nie jedzenie czegoś? Na przykład mięsa w piątek?

Tego jeszcze nie było. Biskup Grzegorz Ryś mierzy się z pytaniami zadanymi przez czytelników DEON.pl dotyczącymi najtrudniejszych fragmentów Biblii. Odpowiada na najtrudniejsze i rozwiązuje kwestie, z którymi nie potrafiliście sobie poradzić w czasie lektury. W każdą niedzielę tylko na DEON.pl.

Wszystkie odcinki znajdziesz TUTAJ

Co Pismo Święte mówi o ascezie i poście? - zdjęcie w treści artykułu

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co Pismo Święte mówi o ascezie i poście?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.