Bp Ryś: w takich miejscach Jezus objawia swoją twarz

Bp Ryś: w takich miejscach Jezus objawia swoją twarz
(fot. youtube.com)
bp Grzegorz Ryś

Uwielbiamy Cię Panie Jezu, który chętniej zostawiasz swoją twarz na małych dziełach niż na wielkich. Prosimy też daj nam taką miłość, która nie szuka poklasku. Daj, żebyśmy nie marnowali tych wszystkich okazji do spełnienia pozornie małego dobra. Byśmy nie gardzili małymi okazjami.

Stacja VI - Św. Weronika ociera twarz Panu Jezusowi

DEON.PL POLECA"Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą".

To znaczy, że jest zdolna czynić każde dobro, także takie z pozoru niewielkie, nie wiele znaczące, jakby nic nie zmieniające. Co mogła zrobić Weronika z tą chustką? Nie była w stanie zatrzymać egzekucji Jezusa, nie była w stanie odwrócić tego co się miało wydarzyć, nie miała jak zatrzymać żołnierzy, była tak pozornie słaba, to co mogła uczynić, było pozornie małe. Miłość nie szuka poklasku. Nie unosi się pychą.

Błogosławimy Cię za brata Alberta. Za jego wyczucie wartości chleba. Błogosławimy Cię za to jego zdanie, którym witał każdego przychodzącego tu do tego domu: "Dajcie mu chleba". Pozornie to niewiele zmienia. Pozorne to jest tylko na chwilę. Tak jak na chwilę było otarcie Twojej twarzy.

Błogosławimy Cię Jezu za tych wszystkich, którzy czynią dobro o którym potem nie piszę się w gazetach, nie kręci się filmów, nie przyznaje się za to nagród. Błogosławimy Cię za ośrodek wychowawczy, który tu, na Kazimierzu działa, gdzie wychowuje się, przygotowuje się do życia dzieci niepełnosprawne. Takie o których nie będzie się pisać w gazetach, nie będą olimpijczykami.

Błogosławimy Cię za nauczycieli, którzy tam od lat pracują a ich praca jest czystą Ewangelią. Uwielbiamy Cię Panie Jezu, który chętniej zostawiasz swoją twarz na małych dziełach niż na wielkich. Prosimy też daj nam taką miłość, która nie szuka poklasku. Daj, żebyśmy nie marnowali tych wszystkich okazji do spełnienia pozornie małego dobra.

Byśmy nie gardzili małymi okazjami. Zostaw na wszystkim co małe w naszym życiu odbicie Twojej twarzy. Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

W każdy piątek zapraszamy na rozważania Drogi Krzyżowej z bp. Rysiem. Każdego tygodnia opublikujemy jedno rozważanie do konkretnej stacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: w takich miejscach Jezus objawia swoją twarz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.