Grzegorz Kramer SJ: jestem za życiem, ale każdym życiem. Również kobiet i mężczyzn, którzy przeszli to piekło

Grzegorz Kramer SJ: jestem za życiem, ale każdym życiem. Również kobiet i mężczyzn, którzy przeszli to piekło
(fot. Jacek Taran)
Facebook.com / Grzegorz Kramer SJ / pp

"Słyszę często, że skoro jestem księdzem powinienem być „za życiem”, że unikam jednoznaczności, bo tak naprawdę jestem wygodny i popieram aborcję. Może jestem wygodny, ale wiem, że mając 44 lata, będąc w zakonie, i nie chcąc mieć problemów, mógłbym wywiesić na oknie transparent rodem z akcji „stop aborcji”, powiedzieć kilka kazań w stylu: „każdy kto dopuścił się aborcji jest mordercą” i byłoby ok" - pisze jezuita.

Jestem przeciwny aborcji jak i wszelkiemu zabijaniu ludzi.

Dlaczego jednak nie staję po stronie organizacji „STOP ABORCJI”? Dlaczego nie przedstawiam w ostry sposób swojego światopoglądu?

Moje osobiste problemy i grzechy, doświadczenie spowiadania oraz kierownictwa duchowego, jak i wielu rozmów nauczyły mnie, że każdy człowiek i każda historia, choć tak bardzo jesteśmy do siebie podobni, jest inna. Dlatego wolę zostać ‘po środku’, nie w kwestii przekonań, ale w kwestii miejsca w sporze.

DEON.PL POLECA

To sprawia, że coraz częściej słyszę: „chcesz, żeby ludzie cię lubili”. Wiecie, szczerze – tak, chcę by mnie lubili. Dlatego, że wiem, że jak nie będą mnie lubili to do mnie nie przyjdą. Kto? Ci, którzy stanęli przed taką decyzją i zdecydowali się na aborcję. Nie przychodzi się do człowieka, którego się boimy, który w pierwszym kontakcie jest dla nas okropny. Oni też są dziećmi Boga. Z jakiegoś powodu zostali postawieni w sytuacji, w której ta opcja pojawiła się w ich życiu i podjęli tę decyzję. Dlatego właśnie chcę, by mnie „lubili”, by nie widzieli, zamiast mojej twarzy, transparentu z napisem „jesteś mordercą”. Oni doskonale wiedzą, że nie przyszli wyrwać zęba.

Słyszę często, że skoro jestem księdzem powinienem być „za życiem”, że unikam jednoznaczności, bo tak naprawdę jestem wygodny i popieram aborcję. Może jestem wygodny, ale wiem, że mając 44 lata, będąc w zakonie, i nie chcąc mieć problemów, mógłbym wywiesić na oknie transparent rodem z akcji „stop aborcji”, powiedzieć kilka kazań w stylu: „każdy kto dopuścił się aborcji jest mordercą” i byłoby ok. Nie, nie popieram aborcji. Jestem za życiem, ale każdym życiem. Również kobiet i mężczyzn, którzy przeszli to piekło. Oni też są życiem.

Drogie Panie, Panowie – Rodzice, którzy przeszliście to piekło, chcę Wam powiedzieć, że jeśli w Waszych sercach pojawia się myśl, a wierzę, że ona tam jest, że potrzebujecie pojednania, czujecie sklecenia Waszych serc – przyjdźcie. Nie wymażę Waszej historii, ale dam Wam coś, co mogę dać za darmo – pojednanie i przypomnienie o Bożej miłości. Nie bójcie się przyjść.

Wpis pojawił się na blogu Grzegorza Kramera SJ. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Grzegorz Kramer SJ: jestem za życiem, ale każdym życiem. Również kobiet i mężczyzn, którzy przeszli to piekło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.