Najprostsza droga do wolności

Najprostsza droga do wolności
(fot. Aditya Saxena / Unsplash)

Naucz się tej sztuki, by poznać smak prawdziwej wolności.

Nie musisz mieć opinii na każdy temat, ale postaraj się zrozumieć drugiego człowieka. Dopuść do siebie opinie sprzeczne ze swoimi i zastanów się czy nie są lepsze od twoich. Posłuchaj:

studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze pełnił funkcję opiekuna ministrantów, duszpasterza akademickiego, bibliotekarza i rektora studiów. Do momentu wyboru na urząd opacki był także mistrzem nowicjatu tynieckiego. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów. Autor książki na temat ośmiu duchów zła „Pomiędzy grzechem a myślą” oraz o praktyce modlitwy nieustannej „Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie”

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Hiżycki OSB
14,93 zł
24,90 zł

Świat dzisiejszy hołduje rozwojowi osobistemu. Aby go osiągnąć wyruszamy na szkolenia, rekolekcje, warsztaty, pracujemy z psychologiem i psychoterapeutą; co ambitniejsi pracują także nad sobą. Czy jednak w tej pogoni za rozwojem nie kryje się pokusa,...

Skomentuj artykuł

Najprostsza droga do wolności
Komentarze (1)
..
~. .
22 maja 2020, 23:06
bzdura ... taka opinia droga do wolności poprzez opinie to droga do patologii na drodze do wolności błędne koło spirali przemocy w konflikcie interesów (...opiniotwórczych) generujących konflikt danych (wartości) aż do konfrontacji "męczeńskiej" w "zapętleniu" w opętaniu jarzmem i brzemieniem fałszywych autorytetów prowadzących do piekła na ziemi tej ziemi a co dopiero po śmierci (Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą) - prawda (J 8,32) ale ale wy na drodze wiary nie wiecie cóż to jest prawda wy wiecie tylko cóż to jest wiara ... i sąd w imieniu RP daje wiarę ... jednej ze stron i ogłasza wyrok ... w dupie z prawdą ... dla przetrwania K/kościoła najważniejsza jest wiara ... i "krzyż pański" cierpiącego "...na wieki wieków amen" ?

Skomentuj artykuł

Najprostsza droga do wolności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.