Naucz się tej sztuki, by poznać smak prawdziwej wolności.
Nie musisz mieć opinii na każdy temat, ale postaraj się zrozumieć drugiego człowieka. Dopuść do siebie opinie sprzeczne ze swoimi i zastanów się czy nie są lepsze od twoich. Posłuchaj:
(ur. w 1980 r.) studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze pełnił funkcję opiekuna ministrantów, duszpasterza akademickiego, bibliotekarza i rektora studiów. Do momentu wyboru na urząd opacki był także mistrzem nowicjatu tynieckiego. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów. Autor książki na temat ośmiu duchów zła „Pomiędzy grzechem a myślą” oraz o praktyce modlitwy nieustannej „Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie”.
Świat dzisiejszy hołduje rozwojowi osobistemu. Aby go osiągnąć wyruszamy na szkolenia, rekolekcje, warsztaty, pracujemy z psychologiem i psychoterapeutą; co ambitniejsi pracują także nad sobą. Czy jednak w tej pogoni za rozwojem nie kryje się pokusa,...
Skomentuj artykuł