Opat benedyktynów: czas epidemii to nie jest Boża kara

Opat benedyktynów: czas epidemii to nie jest Boża kara
(fot. unsplash.com // Opactwo Benedyktynów w Tyńcu / youtube.com)
1 rok temu
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

"Tęsknimy za wami w Tyńcu. To jest trochę taka sytuacja jakby zakochani w sobie byli od siebie daleko" - mówi opat benedyktynów Szymon Hiżycki OSB.

"Możecie czasami usłyszeć głosy, że ta cała zaraza to jest jakaś kara Boża, że Bóg nie pozwala się w nieskończoność obrażać. Myślę, że bardziej takie mówienie o Panu Bogu Go obraża. Nie bójmy się tego powiedzieć - Pan Bóg nie jest osobą (...), która zamierza ludzi karać. Myślę, że ludzie karzą się sami w sposób wystarczający, Pan Bóg nie musi nas tu niczym wyręczać. Nie obrażajmy Go mówiąc o Nim w taki sposób" - dodaje opat z Tyńca.

Tęsknota, która nam obecnie towarzyszy, powinna uwrażliwić nas na tych, którzy są najsłabsi. Może ta sytuacja nauczy nas żebyśmy nie chowali życzliwości na czarną godzinę? Posłuchaj co mówi o tym Pismo Święte:

Poprzedni odcinek znajdziesz na kanale Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

 

studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze pełnił funkcję opiekuna ministrantów, duszpasterza akademickiego, bibliotekarza i rektora studiów. Do momentu wyboru na urząd opacki był także mistrzem nowicjatu tynieckiego. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów. Autor książki na temat ośmiu duchów zła „Pomiędzy grzechem a myślą” oraz o praktyce modlitwy nieustannej „Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie”

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Zelek, Szymon Hiżycki OSB
18,01 zł
20,00 zł

Pustynia to pewien styl życia, powiedzielibyśmy dzisiaj: lifestyle, który można odnieść do własnego życia, choćby w minimalnym zakresie: wybierając z niego to, co uzna się za słuszne i możliwe do udźwignięcia.

Sentencje Ojców Pustyni, to...

Skomentuj artykuł

Opat benedyktynów: czas epidemii to nie jest Boża kara
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.