Jestem w ręku Boga. On ma pieczę nade mną

Jestem w ręku Boga. On ma pieczę nade mną
Fot. depositphotos.com
Deon.pl

Jezus zachęca nas dzisiaj do wielkiej ufności. Najważniejsze jest to, że jestem w ręku Boga. On ma pieczę nade mną.

Z ewangelii wg św. Mateusza:

Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Obraz: Jezus zachęca nas dzisiaj do wielkiej ufności. Obrazem tego jest troska Boga o człowieka. ‘Włosy na głowie wszystkie są policzone’, ‘jesteście ważniejsi niż wiele wróbli’. Niech ten obraz troski Boga o mnie mi towarzyszy.

Myśl: Dzisiejszy fragment ewangelii jest rytmizowany przez trzykrotną zachętę: ‘Nie bójcie się!’ To zachęta do tego, by nie troszczyć się zbytnio o rzeczy mniej ważne. Najważniejsze jest to, że jestem w ręku Boga. On ma pieczę nade mną. Cokolwiek by się nie działo, Bóg panuje nad wszystkim.

Emocja: Ten fragment ewangelii jest nasycony lękiem, strachem przed wieloma zagrożeniami. Muszę wyjść od uznania tego i dążyć do ufnego powierzenia się Bogu. Nie walczę ze strachem. Oddaję się w ręce Boga.

Wezwanie: Poproszę o odwagę przyznania się do wiary i do Boga w moim codziennym życiu. Podziękuję za Jego obecność i siłę w chwili próby.

Tu znajdziesz czytania na sobotę, 9 lipca 2022 r.: Iz 6,1-8; Mt 10,24-33

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Jestem w ręku Boga. On ma pieczę nade mną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.