Jezus wyznacza misję swoim apostołom, nie pozwala im się rozpraszać

Jezus wyznacza misję swoim apostołom, nie pozwala im się rozpraszać
Fot. depositphotos.com

To jest misja dla mnie. Jezus wzywa mnie, bym był skoncentrowany na swoim powołaniu, nie pozwolił się rozpraszać, nie przeżywał życia za innych.

Z ewangelii wg św. Mateusza

Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.
Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie".

Obraz: Oczyma wyobraźni zobaczę Jezusa, który wybiera swoich uczniów, wzywa ich po imieniu i wyznacza im misję głoszenia bliskości królestwa niebieskiego. Popatrzę na ich twarze.

Myśl: Jezus wyznacza misję swoim apostołom. Nie pozwala im się rozpraszać. Nie powinni tracić sił ani poświęcać uwagi rzeczom, które nie zostały im zlecone. Mają iść do tych, którzy zagubili się, poginęli z "domu Izraela". To jest także misja dla mnie. Jezus wzywa mnie, bym był skoncentrowany na swoim powołaniu, nie pozwolił się rozpraszać, nie przeżywał życia za innych.

Emocja: Współczucie. Uczniowie mają być wrażliwi na tych, którzy pogubili się, którzy poginęli z "domu Izraela". Jezus patrzy na świat ze współczuciem i do takiej wrażliwości zaprasza apostołów.

Wezwanie: Jezus zachęca mnie, bym był odbiciem Jego wrażliwego Serca. Poproszę o łaskę patrzenia na świat z wrażliwością i odwagę życia swoim powołaniem.

 

Tu znajdziesz czytania na dziś (środa, 6 lipca 2022 r.): Oz 10,1-3.7-8.12; Mt 10,1-7

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Jezus wyznacza misję swoim apostołom, nie pozwala im się rozpraszać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.