"Jezus zmartwychwstał". Co rodzi się w twoim sercu, kiedy słyszysz te słowa?

"Jezus zmartwychwstał". Co rodzi się w twoim sercu, kiedy słyszysz te słowa?
fot. Depositphotos
Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii pada jedna wiadomość: "Jezus zmartwychwstał". Mamy jednak na nią dwie reakcje - radość i smutek. Ta Ewangelia pyta ciebie i mnie o to, co rodzi się w twoim i moim sercu, kiedy słyszymy wiadomość o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [18.04.2022]

DEON.PL POLECAKomentuje Jan Głąba SJ

"Mam dla ciebie dobrą i złą wiadomość". Bardzo często słyszymy takie zdanie, kiedy ktoś ma nam coś do przekazania. Ale tak naprawdę jest to tylko wprowadzenie w jakiś stan, w jakieś emocje, bo to, czy jakaś wiadomość jest dobra czy zła, sami ocenimy dopiero wtedy, kiedy ją usłyszymy.

Dziś w Ewangelii pada jedna wiadomość: "Jezus zmartwychwstał". Mamy jednak na nią dwie reakcje - radość i smutek.

Cieszą się kobiety, które są przy grobie. Ich serca są przepełnione radością Jezusa zmartwychwstałego i gotowością by zrobić wszystko, o co On poprosi.

Z kolei kapłani, którzy słyszą dokładnie tę samą informację, przepełnieni są smutkiem i strachem. Zaczynają kombinować; namawiają żołnierzy, by rozgłaszali, że to apostołowie wykradli ciało, kiedy oni spali.

Ta Ewangelia pyta ciebie i mnie o to, co rodzi się w twoim i moim sercu, kiedy słyszymy wiadomość o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

"Jezus zmartwychwstał". Co rodzi się w twoim sercu, kiedy słyszysz te słowa?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.