To częsty powód braku wiary Jezusowi

To częsty powód braku wiary Jezusowi
Fot. Samuel Martins / Unsplash
3 tygodnie temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

W życiu zawsze jesteśmy od kogoś zależni. Skoro tak, warto być zależnym od kogoś, kto naprawdę o nas dba.

Ewangelia na dziś: J 10, 22-30

Obchodzono w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia Świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: "Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie".

Rzekł do nich Jezus: "Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec.

Moje owce słuchają mojego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy".

Bóg naprawdę o nas dba [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Aby być „z owiec Jezusa” trzeba zgodzić się na przynależność do Niego, a to zakłada poddanie się Jemu. Nie oznacza to, że mamy wyłączyć własną wolę. Chodzi o uznanie wyższości Boga nad nami, także w pewnych konkretnych decyzjach.

To właśnie stanowi częsty powód braku wiary Jezusowi: że nie chcemy być od nikogo zależni. Ale to jest niemożliwe – zawsze jesteśmy od kogoś zależni. Chodzi więc o to, aby być zależnym od kogoś, kto naprawdę o nas dba, jak dobry pasterz, a nie od kogoś, kto nie przejmuje się specjalnie naszym losem.

"Ciężko znosić niepewność" [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To częsty powód braku wiary Jezusowi
Komentarze (1)
MP
~Mt. Pd.
5 maja 2020, 22:04
Jak się tak naprawdę głęboko zastanowić, to chrześcijaństwo jest bardzo trudne. Co do artykułu - człowiek jest tylko słabą istotą. Boimy się zaufać Jezusowi, bo nie daje nam to gwarancji tzw. świętego spokoju, zdrowia, powodzenia i szczęścia w tym życiu. A człowiek chciałby być tak po prostu po ludzku szczęśliwy tu na tej ziemi, bez ciągłych kłopotów i cierpienia. Ale to tylko moje zdanie. To jest religia dla odważnych. Przez innych mogą być nawet uważani za szaleńców. Łatwo wierzyć i ufać jak wszystko się układa. Sprawdzian wiary jest, gdy wszystko się wali.

Skomentuj artykuł

To częsty powód braku wiary Jezusowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.