To jest największa potrzeba świata. I to Jezus zapowiada

To jest największa potrzeba świata. I to Jezus zapowiada
Fot. Cristina Conti/depositphotos.com
Jan Głąba SJ/Youtube

Cuda zawsze dzieją się z miłości. Nigdy nie są próbą przekupstwa człowieka, ale odpowiedzią na jego potrzeby.

Komentuje Jan Głąba SJ

Nigdy nie doświadczyłem takiego cudu, o których czytamy na kartach Ewangelii. Nie jadłem chleba rozmnożonego wraz z rybami. Nie chodziłem po wodzie. Nie zostałem uzdrowiony z żadnej swojej choroby i słabości.

A jednak wiemy, że cuda, namacalne cuda się zdarzały.

Wiedział to także tłum, który przychodził do Jezusa i pragnął ujrzeć taki cud na własne oczy. Tym razem widzimy w Ewangelii Jezusa lekko zdenerwowanego, że tłum ma takie pragnienie. Jezus mówi, że żadnego znaku, prócz "znaku Jonasza" nie będzie. A jednak później te znaki się pojawiają.

Przeczytaj dzisiejszą Ewangelię

Dlaczego? Bo cuda zawsze dzieją się z miłości. Nigdy nie są próbą przekupstwa człowieka, ale odpowiedzią na jego potrzeby.

Największą potrzebą świata jest być zbawionym. I to Jezus zapowiada przez znak Jonasza. Mówi, że czeka go śmierć, ale po niej będzie zmartwychwstanie. Że grób będzie pusty. Przypomnijmy to sobie, kiedy będziemy adorować Jezusa przy grobie.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

To jest największa potrzeba świata. I to Jezus zapowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.