To jest nasza moc, to jest nasza siła

To jest nasza moc, to jest nasza siła
FOT. MICHAEL BODHISATTVA/DEPOSITPHOTOS.COM
Jan Głąba SJ/Youtube

Jesteśmy wezwani w Wielkim Poście do tego, żeby wyjść na pustynię. Warto podjąć jakieś wyrzeczenia i walczyć z pokusami, ale nigdy własną siłą, a zawsze w przekonaniu, że Jezus nas kocha, że Bóg nas kocha.

Zapoznaj się z ewangelią na dziś

Komentuje Jan Głąba SJ

Kiedy patrzy się na Jezusa, który 40 dni pości na pustyni i zwycięża szatańskie pokusy: chleba, bogactwa i władzy, można pomyśleć, że Ewangelia przedstawia nam ideał niemożliwy do wprowadzenia w naszym życiu. Ale tak nie jest, bo to nie jest książka o ideałach. To jest książka o żywej historii żywego Boga, który zaprasza ciebie i mnie do przemiany serca.

Jak pamiętacie, Jezus idzie na pustynię po chrzcie w Jordanie. W Jordanie Jezus słyszy, że jest umiłowanym Synem Ojca. Te 40 dni postu i wszystkie pokusy wytrzymuje przekonany, że Ojciec Go kocha.

Myślę, że ty i ja jesteśmy wezwani w Wielkim Poście do tego, żeby wyjść na pustynię. Warto podjąć jakieś wyrzeczenia i walczyć z pokusami, ale nigdy własną siłą, a zawsze w przekonaniu, że Jezus nas kocha, że Bóg nas kocha.

To jest nasza moc, to jest nasza siła i tym sposobem można przeżywać Wielki Post.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Najważniejszą rzeczą jest postawienie w centrum własnego życia Jezusa Chrystusa, tak by naszą tożsamość określało zasadniczo spotkanie, więź z Chrystusem i z Jego słowem.

Jak znaleźć miejsce we wspólnocie Kościoła?

W obliczu rozmaitych problemów, z...

Skomentuj artykuł

To jest nasza moc, to jest nasza siła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.