Uwierz Bogu, a On cię poprowadzi

Uwierz Bogu, a On cię poprowadzi
(Fot. pl.depositphotos.com)

Nie wiem, ile znaków, w swoim życiu widziałeś, jakich dokonywał Pan Bóg, nie wiem, jak dużo słów o Nim usłyszałeś, ale może warto to wszystko wziąć na serio i po prostu Mu uwierzyć.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

Kiedy byłem dzieckiem, pytania najczęściej stawiałem wobec mojego taty. Jednak kiedy jakaś jego wypowiedź, nie pasowała do mojej wizji świata, to ponawiałem to pytanie i ponawiałem, licząc na to, że on odpowie coś niezgodnego z prawdą, ale coś zgodnego z tym, co ja za prawdę uważałem, czy co sobie wyobrażałem.

A kiedy to się nie działo, odchodziłem smutny, cały czas licząc na to, że to będzie miało jakiś wpływ na jego odpowiedź.

Bardzo podobną scenę widzimy w dzisiejszej Ewangelii. Tłum zgormadzony wokół Jezusa pyta Go, jak długo będzie ich jeszcze trzymał w niepewności co do siebie, kiedy im powie, że jest Mesjaszem.

A Jezus mówi im, żeby zobaczyli, ile rzeczy wydarzyło się na ich oczach, tak wiele cudów, tak wiele znaków, tak wiele jego słów, a oni dalej Mu nie wierzą.

A potem mówi, powracając do metafory owiec, że Jego owce, słuchają Jego głosu.

Nie wiem, ile znaków, w swoim życiu widziałeś, jakich dokonywał Pan Bóg, nie wiem, jak dużo słów o Nim usłyszałeś, ale może warto to wszystko wziąć na serio i po prostu Mu uwierzyć. Stać się Jego owcą, bo to lepsze niż pozostać baranem.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
30,03 zł
42,90 zł

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Uwierz Bogu, a On cię poprowadzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.