Życie słowami Boga przynosi szczęście

Życie słowami Boga przynosi szczęście
Fot. Xavier Mouton Photographie / unsplash.com

Życie słowami Boga przynosi szczęście i wdzięczność innych, którzy potrafią docenić, że Słowo dociera do nich dzięki naszemu życiu.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Obraz: Jak bardzo poruszona musiała być ta kobieta, że przerwała Nauczycielowi? Co takiego mówił? Jej słowa świadczą o tym, że poczuła głęboką wdzięczność za życie Jezusa, za to, że jest blisko, że może słuchać Jego nauki. Woła nad głowami ludzi, czując, że w ten sposób może wejść z Nim w dialog, docenić Jego wysiłek. A Jezus nie gniewa się,  że Mu przerwała: podejmuje dialog i od razu jej odpowiada. 

Myśl: Kobieta, której syn przynosi światu mądrość, czułość, bliskość Boga, który czyni wszystko dobrze, jest szczęśliwa. Ogrom wysiłku włożony w macierzyństwo przynosi owoce. Cieszy się wdzięcznością ludzi, którzy doceniają ten wysiłek. Jezus mówi, że w takiej samej sytuacji jest każdy, kto słucha Słowa i je zachowuje – czyli przyjmuje Je i sprawia, że żyje i owocuje. Życie słowami Boga przynosi szczęście i wdzięczność innych, którzy potrafią docenić, że Słowo dociera do nich dzięki naszemu życiu.

Emocja: Poczucie bycia przyjętym. Kobieta, która woła z tłumu, obdarowuje Jezusa akceptacją. Jezus, wchodząc z nią w dialog, robi dla niej to samo. Wiara polega na tym, by akceptować Boga takiego, jaki przychodzi do mojego życia i by przyjmować Jego akceptację.

Wezwanie: proszę o łaskę doceniania tego, kim jest Jezus i co dobrego dzieje się w moim życiu dzięki Jego słowom. Dziękuję, że zapewnia mnie o tym, że moje przyjmowanie słów Ewangelii w Jego oczach ma znaczenie, jest dobre.

Marta Łysek - dziennikarka i teolog, pisarka i blogerka. Poza pisaniem ogarnia innym ludziom ich teksty i książki. Na swoim Instagramie organizuje warsztatowe zabawy dla piszących. Twórczyni Maluczko - bloga ze Słowem. Jest żoną i matką. Odpoczywa, chodząc po górach, robiąc zdjęcia i słuchając dobrych historii. W Wydawnictwie WAM opublikowała podlaski kryminał z podtekstem - "Ciało i krew"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Wasilewska, Monika Szubrycht
  • Bywasz często smutny, choć nie masz ku temu powodów?
  • Boisz się, że nigdy nie uporasz się z traumami okresu dojrzewania?
  • Masz żal do rodziców o to, jak wygląda twoja dorosłość?
  • Poświęcasz się dla innych, choć...

Skomentuj artykuł

Życie słowami Boga przynosi szczęście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.