Modlitwa kard. Stefana Wyszyńskiego do Maryi, Matki Pięknej Miłości

Modlitwa kard. Stefana Wyszyńskiego do Maryi, Matki Pięknej Miłości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
wydawnictwom/dm

Maryja do wielka orędownicza naszych spraw u Boga. Oto modlitwa, którą napisał do Maryi w Stoczku kard. Stefan Wyszyński.

Modlitwa napisana w Stoczku 26 sierpnia 1954 roku:

Ja miłuję tych, którzy mnie miłują  - mówi Maryja do swych sług słowami Księgi Mądrości. Z lękiem walczę o tę miłość. Wydaje mi się, że miłuję: wszak nie umiem jednego dnia spędzić bez Ciebie, bez Twego Imienia bez Zdrowaś Maryjo, bez różańca, bez aktu oddania się Tobie. Czym byłoby moje życie, gdybym o Tobie zapomniał? Nie mogę, nie mogę  - nawet gdybym okazał się jeszcze słabszym niż jestem, nawet gdyby moje sumienie zarosło lasem grzechu, nawet gdybym ogłuchł z męki i bólu opuszczenia. Ale i wtedy na tym łez padole, jeszcze bym wołał: Witaj… A więc miłuję Ciebie. Radosny wniosek, gdy On to mówi mi: Ja miłuję tych, którzy mnie miłują. Mam odpowiedź! Zresztą nie wątpiłem, że Ty mnie miłujesz. Bo w Tobie jest miłość z Ojca, który pierwsze umiłował. Ojciec rodzi miłość. A Matka Go naśladuje. Miłujesz, bo Ojciec umiłował. Miłujesz pierwszej, niż ktokolwiek Ciebie umiłował. A że ja Ciebie miłuję, to dlatego, żeś przyniosła mi miłość z Ojca.

* * * 

Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Królowej i Matki Pięknej Miłości, oprac. ks. B. Janik, Rzeszów 2013, s. 13-14; modlitwa napisana w Stoczku dnia 26 sierpnia 1954 roku.

DEON.PL POLECA

wydawnictwom/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

„O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją…”

To pierwsze słowa modlitwy rzymskiej, którą odmawiają ludzie na całym świecie, zwracając się do Maryi gotowej zawsze...

Skomentuj artykuł

Modlitwa kard. Stefana Wyszyńskiego do Maryi, Matki Pięknej Miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.