"Obudzić proroków" - spotkanie z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem

"Obudzić proroków" - spotkanie z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem

Mamy być prorokami, ale boimy się mówić prawdę, żeby nie stracić czegoś z rzeczy doczesnych i nie zostać wytrąconymi z codziennej wygody. Boimy się iść do tych środowisk, z którymi nam nie po drodze, dlatego zamiast głosić Jezusa, to tylko krytykujemy.

11 lat temu, we wspomnienie św. Stanisława Kostki, wystartował portal DEON.pl. Przez cały ten czas staramy się z pasją realizować nasze motto: "Przybliżać Kościół światu i świat Kościołowi".

Dbając o bezpieczeństwo naszych czytelników w tym wyjątkowym czasie, wszystkie spotkania, jakie zaplanowaliśmy, odbędą się za pośrednictwem transmisji live. Do udziału w nich już teraz serdecznie zapraszamy.


Środa, 16 września, godz. 18:00 / Przybliżamy Kościół światu

DEON.PL POLECA

"Kryzys prorocki to chyba największe wyzwanie naszych czasów" - diagnozuje biskup Piotr Jarecki. Mamy być prorokami, ale boimy się mówić prawdę, żeby nie stracić czegoś z rzeczy doczesnych i nie zostać wytrąconymi z codziennej wygody. Boimy się iść do tych środowisk, z którymi nam nie po drodze, dlatego zamiast głosić Jezusa, to tylko krytykujemy.

fot. Wydawnictwo WAMfot. Wydawnictwo WAM

"Chrystus nie powołał Kościoła dla niego samego, tylko po to, by był ośrodkiem przekształcania świata. Robimy to?" - pyta biskup w rozmowie z Tomaszem Krzyżakiem.

Jak pokonać lęk przed obcymi, ale i przed naszymi braćmi? Czy umiemy przyjmować miłosierdzie i je dawać innym, tak, żeby skruszyć serca z kamienia? Gdzie znaleźć prawdziwych proroków i jak ich obudzić? I dlaczego autentycznie przeżywana Ewangelia jest rewolucyjna?

O tych tematach porozmawiamy z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem, autorami książki "Obudzić proroków". Spotkanie poprowadzi Karol Kleczka.

Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku i dajcie znać, że będziecie [LINK]


Spotkanie odbędzie się w naszej formule DEON Live Stream i będą transmitowane on-line na naszym profilu facebookowym @portalDEON oraz kanale DEON Live [YouTube].

Już teraz możecie zadać pytania naszym gościom. Jeśli chcecie to zrobić, kierujcie je na adres: pytania@deon.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

"Obudzić proroków" - spotkanie z bp. Piotrem Jareckim i Tomaszem Krzyżakiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.