Kilka razy chciałem w życiu zwiać

Kilka razy chciałem w życiu zwiać
fot. Depositphotos
Paweł Kowalski SJ, Paweł Sawiak SJ

"Przypuszczam, że święty Józef wiele razy wołał do Boga: «Nie wiem, co zrobić!»". Zobacz trzeci odcinek rekolekcji wielkopostnych "Męskie rozmowy".

"Dla mnie w odpowiedzialności ważne jest nie tylko to, że nie uciekam, ale że mam plan, pomysł, w jaki sposób sobie poradzić. Bardzo imponują mi mężczyźni, ojcowie, którzy w swoich rodzinach napotykają jakąś trudność i nie uciekają. Niedawno okazało się, że dziecko moich znajomych będzie miało zespół Downa. Jego matka usłyszała wtedy od lekarzy: «No to co? Usuwamy?». Odpowiedziała: «My to dziecko przyjmiemy, będziemy je kochać». Potem, jak się urodziło, było jej niesamowicie trudno. Ale to, co otrzymała od swojego męża, było bezcenne. «Jestem w tym z tobą. Nie uciekam. To nie jest tylko twój problem». Mąż odganiał od niej wszystkie najczarniejsze myśli” - mówi Paweł Kowalski SJ.

"Miałem kilka sytuacji, w których moja odpowiedź brzmiała: «Nie wiem». Dobrym sposobem na problem, z którym nie potrafię sobie poradzić jest przyznanie się przed samym sobą do swojej słabości i poproszenie o pomoc" - mówi Paweł Sawiak SJ.

Posłuchaj kolejnego odcinka rekolekcji wielkopostnych "Męskie rozmowy", który poświęcony jest odpowiedzialności.

DEON.PL POLECA

"Kiedy cały świat był zamknięty i wszyscy tylko oglądali Netflixa, papież Franciszek usiadł i napisał do całego Kościoła list o jednej ze swoich największych inspiracji, świętym Józefie" - mówi Paweł Kowalski SJ, który wspólnie z Pawłem Sawiakiem SJ, przez cały Wielki Post będzie prowadził cykl "Męskie rozmowy".

Rozważania na Wielki Post. Zapoznaj się z propozycjami Deon.pl. 

Jeśli interesuje cię tematyka ojcostwa i męskiego spojrzenia na świat, dołącz do "Męskich rozmów" Pawłów-jezuitów, skupionych wokół papieskiego listu na temat św. Józefa.

 

Zobacz inne odcinki Męskich rozmów:

  1. Jak być ojcem, nie mając dobrego przykładu ojca?

  2. Czułość to dla mnie ciągle trudny temat

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Z powstaniem kaliskiego obrazu św. Józefa wiąże się niezwykła historia. Niejaki Stobienia, złożony ciężką chorobą, cierpiał bardzo i nie mając już żadnej nadziei, prosił Boga o zakończenie cierpień. Zwrócił się do św. Józefa, patrona dobrej...

Skomentuj artykuł

Kilka razy chciałem w życiu zwiać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.