Robert Kubica o Bogu. "Jestem wdzięczny, że nic mi się nie stało"

Robert Kubica o Bogu. "Jestem wdzięczny, że nic mi się nie stało"
Fot. Radio ZET / YouTube.com
se.pl / kb

Przez lata rozpalał serca polskich fanów motoryzacji. Przeżył poważny wypadek w wyścigu. Robert Kubica postanowił wypowiedzieć się jak Bóg pomógł mu przetrwać trudne momenty w życiu.

W 2007 r. na torze w Kanadzie doszło do tragicznie wyglądającego wypadku. Jednym z jego uczestników był polski kierowca Robert Kubica. - Gdybym miał wypadek w samochodzie, który jeździł w Formule 1 dziesięć lat temu, nie moglibyśmy teraz rozmawiać - mówił krakowianin. 

Robert Kubica o Bogu

- Dziękuję wszystkim ludziom, którzy robią tak dużo dla polepszenia bezpieczeństwa. Ale przede wszystkim jestem wdzięczny Bogu, że nic mi się nie stało - dodał Kubica. - Kiedy obejrzałem film z wypadku, zrozumiałem, że wyglądało to na prawdziwą katastrofę. Miałem dużo szczęścia, że uderzyłem w betonową bandę pod odpowiednim kątem. I jestem szczęśliwy, że teraz siedzę tu bez większych obrażeń. Nie ma prostego wytłumaczenia, dlaczego nie złamałem nawet palca. Wyszedłem bez obrażeń z auta, które miało najgorszy wypadek w historii Formuły 1. A gdybym był 15 centymetrów krótszy, to nie miałbym również zwichniętej kostki - podsumował traumatyczny wypadek polski kierowca. 

Oprócz wypadku z 2007 r. w Kanadzie, Robert Kubica przeżył inne tragiczne zdarzenie. W 2011 r. na Ronde Di Andora auto Polaka wbiło się w barierki. Wypadek był na tyle poważny, że trwała walka o życie kierowcy. 

Ostatecznie Kubica wyszedł z niej także obronną ręką. Po tym wydarzeniu krakowianin wystosował prośbę do kardynała Stanisława Dziwisza o przekazanie relikwii Jana Pawła II. W odpowiedzi na to Robert Kubica otrzymał kawałek sutanny i kroplę krwi Karola Wojtyły.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Sermak SJ

"Wiara nie jest dodatkiem do życia, jest samym życiem. Mogę więc powiedzieć: "tak żyję, bo jestem człowiekiem wierzącym". Moja wiara to droga przez życie, które dla nikogo, zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie jest proste i...

Skomentuj artykuł

Robert Kubica o Bogu. "Jestem wdzięczny, że nic mi się nie stało"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.