"Maryja pomogła mi wyjść szczęśliwie za mąż"

"Maryja pomogła mi wyjść szczęśliwie za mąż"
(fot. facebook.com/lena.bartniczak)
krakow.gosc.pl / jp

Dzieciństwo przeżyła w szpitalu, pamięta same lekarskie kitle, kroplówki, ból i smutek. Razem z mężem zaczęli walczyć o jej lepsze życie.

Z siostrą przyszły na świat jako wcześniaki, 6-miesięczne bliźnięta. Ważyły zaledwie kilogram. Przez pierwsze trzy miesiące nie umiały same oddychać, siostra Leny szybko poradziła sobie o wiele lepiej.

Dziewczynka dzieciństwo przeżyła w szpitalu, pamięta same lekarskie kitle, kroplówki, ból i smutek. Lena cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. W wieku szcześciu lat trafiła do Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego, ponieważ rodzice nie mieli dla niej tyle czasu. Do domu wracała zaledwie dwa razy do roku, po skończeniu podstawówki uczyła się już w domu.

>> "Moja niepełnosprawność jest dla mnie atutem" [WYWIAD]

Przed 7. rokiem życia przeszła już trzy operacje nóg. Ze względu na brak rehabilitacji nie potrafi poruszać się samodzielnie, jeździ na wózku. Podkreśla, że "to Maryja pomogła jej wyjść szczęśliwie za mąż, bo bardzo prosiła o Jej wstawiennictwo". Dodaje: "To było moje marzenie i udało się, mam wymodlonego męża! To właśnie z Markiem chciałam stanąć przed ołtarzem. Wierzę więc, że i teraz Matka Boża mi pomoże".

Opublikowany przez Lena Trybała Środa, 5 grudnia 2018

Razem z mężem zaczęli walczyć o jej lepsze życie. Marek dowiedział się o amerykańskim lekarzu, który zajmował się już podobnymi przypadkami. Był akurat w Polsce i mogli pojechać do niego na konsultacje. To od niego dowiedziała się, że dzięki czterem zabiegom stanie na nogi. Od tego czasu zaczęli zbierać pieniądze, potrzeba ponad 700 tys. złotych.

Opublikowany przez Lena Trybała Środa, 5 grudnia 2018

Lena chwilami wątpi, czy to się uda, nieraz zastanawia się, dlaczego ją to spotkało. Próbuje dostrzegać najmniejsze pozytywne rzeczy. Jedną z nich jest sprzątanie, czuje satysfakcję, że może sama to zrobić.

Nie wiecie jak przygotować się do małżeństwa i jak dobrze przeżyć narzeczeństwo? Zajrzyjcie do naszego działu dla narzeczonych "Wybieramy miłość".

* * *

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par, narzeczonych i małżonków. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa, związków, małżeństwa zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Akrobatyka małżeńska to konferencje Adama Szustaka OP, oparte na Słowie Bożym oraz setkach spotkań z małżeństwami i narzeczonymi.

Co w środku? Mnóstwo praktycznych porad dotyczących natury miłości, umiejętności budowania więzi, komunikacji małżeńskiej, seksualności, a także...

Skomentuj artykuł

"Maryja pomogła mi wyjść szczęśliwie za mąż"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.