Panowie, zadbajcie o bliskość w waszych związkach. Wystarczy tylko jedno

Panowie, zadbajcie o bliskość w waszych związkach. Wystarczy tylko jedno
(fot. shutterstock.com / aj)
Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl

Bliskość fizyczna jak wszystko inne w związku, to rzeczywistość, której… potrzebujemy się dopiero nauczyć. Jak to zrobić?


Co sprawia Ci przyjemność?

Myślę, że warto zacząć od prostego ćwiczenia. Przypomnijcie sobie sytuacje, w których byliście ze sobą blisko. Kiedy przytulaliście się, całowaliście się, trzymaliście się za ręce. Którą z tych sytuacji zapamiętaliście pozytywnie i dlaczego?

>> Po co nam seks w małżeństwie? Są 3 powody

Może się okazać, że drobny gest drugiej osoby był dla ciebie bardzo ważny, a ona to zrobiła zupełnie przypadkiem. To pomoże wam zarówno poznać wasze potrzeby, jak i wyjść ku nim.

DEON.PL POLECA

Co jest dla Ciebie przykre?

Podobne ćwiczenie można wykonać w drugą stronę. Jaka sytuacja była dla ciebie przykra i nieprzyjemna? Które gesty sprawiają, że nie czujesz się bezpiecznie? Na pewno były takie momenty, które ci się nie podobały, ale może nie miałeś odwagi o nich powiedzieć?

Ponownie może się okazać, że dla jednej strony to był nic nie znaczący gest, a drugiej osobie było trudno przez kilka najbliższych dni, chociaż nie chciała nic powiedzieć na ten temat. To pomoże wam pracować nad relacją także w tej kwestii, żeby wiedzieć, co może ranić i krzywdzić.

Jak chcemy sobie okazywać czułość i bliskość?

Kiedy będziecie znali wasze potrzeby i lęki, będziecie mogli dojść do tego, jak chcecie, żeby wyglądała wasza czułość i bliskość teraz. Najprawdopodobniej okaże się, że macie zupełnie inne potrzeby i oczekiwania i że rozmowa o nich oraz samo przejście do czynu to spore wyzwanie.

Nie zrażajcie się :). Wierzymy, że sobie z tym poradzicie i że znajdziecie waszą drogę do czułości!

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie, zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

* * *

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

Julia Płaneta - dziennikarka i redaktorka portalu DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.

Dziennikarka i redaktorka, często ogarniacz wielu rzeczy naraz od terminów po dobrą atmosferę. Na co dzień pisze autorskie teksty oraz zajmuje się działem "Inteligentne życie" i blogosferą blog.deon.pl. Prowadzi także bloga wybieramymilosc.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mika Dunin

Niektórzy będą wkurzeni. Niestety, nie znam lepszego - a przy tym mniej drastycznego od tragedii, wypadku, nieszczęścia - sposobu, żeby zatrzymać się w tym szalonym biegu i zacząć się zastanawiać nad własnymi przekonaniami i poczynaniami.

Skomentuj artykuł

Panowie, zadbajcie o bliskość w waszych związkach. Wystarczy tylko jedno
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.