Postanowiłem zaufać Panu Bogu. Wtedy poznałem żonę [ŚWIADECTWO]

Postanowiłem zaufać Panu Bogu. Wtedy poznałem żonę [ŚWIADECTWO]
fot. DA Winnica / YouTube
DA Winnica / YouTube / pk

Droga do małżeństwa nie zawsze bywa łatwa. Posłuchajcie świadectwa Doroty i Daniela. Młodzi małżonkowie opowiadają o tym, jak się poznali i co pomogło im podjąć decyzję o rozpoczęciu wspólnego życia.

Zanim Daniel spotkał Dorotę, nie wiedział, co chce robić w życiu i próbował wszystko układać po swojemu.

"Pewnego dnia stwierdziłem, że dam sobie z tym wszystkim spokój. Czułem, że moja wiara jest płytka. Co prawda modliłem się, ale wszystko było czarnobiałe. Za mało było głębi w mojej wierze. Stwierdziłem, że pora zacząć wprowadzać wiarę w życie. Postanowiłem zmienić otoczenie… Kiedy zostałem otoczony ludźmi, którzy idą w podobnym kierunku, dostałem kopa, dostałem motywacji. To mi bardzo pomogło" - wspomina młody małżonek.

Daniel odkrył również, że okres samotności, którego doświadczył przed poznaniem swojej żony, był mu bardzo potrzebny. "Gdybym poznał Dorotę wcześniej, jestem pewien, że bym to spartolił" - wyznaje.

DEON.PL POLECA

Największa zmiana wżyciu Daniela nastąpiła wtedy, gdy postanowił oddać swoje życie Panu Bogu. "Moje modlitwy przestały być listą życzeń. Powiedziałem do Boga, «Ty zajmij się moim życiem a ja będę pracował nad sobą»” - mówi Daniel.

Do podobnych wniosków doszła również Dorota. "Na pewno zgadzam się w stu procentach z tym, że warto zaufać Panu Bogu. Ja też w swoim życiu próbowałam rządzić sama, i dopiero wtedy, kiedy zawierzyłam Panu Bogu, On zadecydował, jak ma to wyglądać. Kiedy macie trudne momenty, powtarzajcie sobie «Jezu, Ty się tym zajmij»” - mówi Dorota.

 

Posłuchacie całego świadectwa Doroty i Daniela:

***

Jeśli przeżyłeś/przeżyłaś/przeżyliście coś podobnego, poniższy formularz jest od tego, aby się tym podzielić. Niech również Twoje/Wasze świadectwo stanie się tym, co utwierdzi wiarę innych!

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Budzyński, Tomasz Ponikło

Przez wiele lat karmiłem się różnymi rzeczami, gnozą, buddyzmem Zen - to mnie fascynowało. Ale to nie dawało mi życia. Wciąż byłem nieszczęśliwy. To Chrystus dał mi życie, wygnał ze mnie demona, uzdrowił mnie i...

Skomentuj artykuł

Postanowiłem zaufać Panu Bogu. Wtedy poznałem żonę [ŚWIADECTWO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.