Święta, mistyczka, stygmatyczka. Ona zawsze pomoże [ŚWIADECTWO]

Święta, mistyczka, stygmatyczka. Ona zawsze pomoże [ŚWIADECTWO]
(fot. deposit photos)
Świadectwo Bartka

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Drodzy czytelnicy, chciałbym podzielić się z wami moim świadectwem, a także pewną życiową sytuacją, która sprawiła że zdecydowałem się to napisać.

W obliczu różnych trudności życiowych natrafiłem w internecie na świadectwo pewnej kobiety, która napisała, że św. Gemma Galgani zawsze pomoże. Niby wydawałoby się, że to zdanie jak każde inne - "zawsze pomoże". Pomyślałem jednak, że pomodlę się za wstawiennictwem tej świętej będąc akurat w życiowym kłopocie. No i co? I gdyby nie tamten wieczór i nie ta modlitwa, moje życie nadal by było puste, zawiłe, bezczynne i praktycznie bez Pana Boga.

DEON.PL POLECAŚwięta Gemma pomogła mi od razu na drugi dzień, miałem kłopoty ze znajomymi, z których nie potrafiłem się wyplątać przez ponad rok, ale to był dopiero początek cudów jakie dzieją się aż do dziś, a minęło już ponad 3 lata. Zaufałem wtedy wstawiennictwu św. Gemmy od pierwszej modlitwy, a ona pomogła mi natychmiastowo.

Jednym z nich jest np. stytuacja, która rozegrała się na imprezie rodzinnej. W pewnym momencie moją mamę - całkiem zdrową - rozbolał brzuch do tego stopnia, że nie dała rady stać na nogach o własnych siłach, bliscy położyli ją i podali jakiś proszek, a ja stanąłem i pomodliłem się w myślach do św Gemmy (a modlitwę do "mojej" świętej znam na pamięć i to jest najcenniejsze, co zawsze mogę mieć przy sobie. Oczywiście moja mama po 15 minutach podniosła się zupełnie na siłach wracając do innych i wierzę, że pomogła tutaj szczera modlitwa.

Takiej pomocy, wstawiennictwa św. Gemmy do Pana Boga w moim życiu było bardzo wiele. To są moje "małe wielkie cuda", sytuacje, które pokazują człowiekowi, jak wielkim darem jest pomoc świętych w niebie. Pewnego dnia modliłem się i pomyślałem: Jezu, jakie to jest piękne, że święci nas słyszą, że wszystko, co powiemy, o co poprosimy, zanoszą przed oblicze Boga.

Święta Gemma pomogła mi w kryzysie, kiedy byłem o krok od zamknięcia interesu, który prowadzę, a który dziś ma się świetnie i dziękuje za to Panu Bogu każdego dnia. W moim życiu miałem również myśli samobójcze, to temat o którym nie mówi mi się łatwo i ciężko do tego wracać, ale teraz jestem od tego wolny.

Dzięki pomocy, modlitwie i wstawiennictwu tej świętej.

Trzeba w życiu umieć dostrzec działanie pomocy Pana Jezusa. Może ktoś powiedziałby, że gdybym się nie modlił, to też by się to wszystko tak potoczyło, ale to nieprawda.

Zdecydowałem się napisać, ponieważ zmagam się od dłuższego czasu z problemem zdrowotnym, modlę się każdego dnia do mojej świętej, a cały ból i cierpienie oddaje Panu Bogu. Powiedziałem: "Święta Gemmo, opowiem o Tobie innym, o tym jak pomagasz tym którzy zaufają Tobie i Twojemu wstawiennictwu od samego początku, a wierzę że i w tym ciężkim przypadku jaki mnie teraz spotkał, Pan Bóg dzięki Tobie mnie uzdrowi".

To ile łask Bożych spotkało mnie w życiu przez ostatnie 3 lata dzięki świętej Gemmie to nieprawdopodobne. Zaufajcie tej świętej tak jak ja.

Wasze życie się zmieni, cokolwiek złego i trudnego by się nie działo.

Módlcie się modlitwą i litanią oraz własnymi słowami rozmawiając ze świętą Gemma jak z przyjaciółką. To jest coś pięknego, jak ta młoda kobieta, która zmarła w wieku 25 lat, przez tak krótki czas stała się tak bliska Panu Bogu i została wielką świętą, do której każdego dnia modlił się św. Ojciec Pio.

Za to ile łask Bożych doznałem, jestem winien świętej Gemmie to świadectwo mojej wiary, mimo że opisałem tylko malutki procent tego, co mnie dzięki niej spotkało.

Obiecałem Panu Bogu i świętej Gemmie, że jeśli wyzdowieje to na moim weselu zamiast kwiatów, lotto, wina, czy słodyczy będzie puszka ze zbiórką na chore dziecko. I to nie sytuacja typu "Panie Boże daj mi to, a ja dam Ci to". Po prostu moim marzeniem byłoby komuś pomóc, zacząć tą nową drogę życia od pomocy potrzebującym.

Wierzę w to, że się uda, że tym razem Świeta Gemma również mi pomoże w tej ciężkiej sytuacji zdrowotnej. Jeszcze raz powtórzę: módlcie się do świętej Gemmy Galgani - to wielka święta, która zmieni również wasze życie.

A jeśli ktoś z Was mógłby się pomodlić za moje zdrowie, to całym sercem dziękuje, bo bardzo potrzebuje pomocy. Niech Dobry Bóg wam błogosławi, a święta Gemma pomaga wam w życiu.

* * *

Modlitwa za wstawiennictwem św. Gemmy:

Wstaw się u Twojego oblubieńca Jezusa, aby udzielił mi łaski zbawienia mojej duszy i innych łask, których potrzebuję. Wyproś, Święta Gemmo, abym umiał naśladować Twoje cnoty i zasłużył, by tak jak Ty trafić przed oblicze Boga, aby Go chwalić i wysławiać w raju. Amen.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Święta, mistyczka, stygmatyczka. Ona zawsze pomoże [ŚWIADECTWO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.