Wiedziałam jedno. Albo zacznę życie od nowa, albo się zabiję

Wiedziałam jedno. Albo zacznę życie od nowa, albo się zabiję
(fot. Artem Kovalev / Unsplash)
1 rok temu
Karolina

Zaczęło się od poznania starszego o osiemnaście lat mężczyzny. Byłam bardzo młoda i myślałam, że stworzę z nim rodzinę. Stało się inaczej.

W mojej rodzinie zawsze była wiara. Jednak ja oddaliłam się od Boga. I to bardzo. Zaczęło się od poznania starszego o osiemnaście lat mężczyzny. Byłam bardzo młoda i myślałam, że stworzę z nim rodzinę. Okazało się jednak, że nie poszłam na studia, zerwałam kontakt z rodziną, wpadłam w długi i tym podobne problemy. Chciałam ze sobą skończyć; nie mogłam na siebie patrzeć.

W szufladzie miałam różaniec, który towarzyszył mi od dzieciństwa. Dała mi go nieznajoma kobieta na pielgrzymce w Piekarach Śląskich. Kiedy chciałam jej podziękować, już jej nie było. Myślę że to dar i znak od Boga. Powiedziałam sobie wtedy, że albo zacznę życie od nowa, albo po prostu się zabiję.

Pamiętam, że zapisałam datę 29 lipca 2017. Pomodliłam się i spisałam w zeszycie rzeczy które chce naprawić oraz swoje marzenia. np. dobry mąż. Niedługo potem przystąpiłam do spowiedzi generalnej. Chodź było bardzo ciężko, pracowałam fizycznie, żeby spłacić długi, mieszkałam w okropnych warunkach.

Niedawno minęły dwa lata od mojego nawrócenia. 17 sierpnia 2019 roku wyszłam za mąż za człowieka o którym nawet nie śniłam, pogodziłam się z rodziną, rozpoczęłam studia dziennikarskie, jestem pełna życia i radości.

Dziękuję za tak ciężką lekcję pokory i wiem, że ta lipcowa data już zawsze będzie moimi duchowymi urodzinami. Obecnie w moim życiu nie ma dnia bez różańca, a od niedawna również bez codziennej Eucharystii.

***

Jeśli przeżyłeś/przeżyłaś/przeżyliście coś podobnego, poniższy formularz jest od tego, aby się tym podzielić. Niech również Twoje/Wasze świadectwo stanie się tym, co utwierdzi wiarę innych!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini
27,93 zł
39,90 zł

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Wiedziałam jedno. Albo zacznę życie od nowa, albo się zabiję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.