Uwierz, a zobaczysz znaki

Uwierz, a zobaczysz znaki
fot. Leon Biss / Unsplash
Jan Głąba SJ

Dzisiejsza Ewangelia uczy ciebie i mnie odwrócenia pewnej logiki. Często chcemy zobaczyć znak, żeby uwierzyć. Tymczasem Jezus mówi: "uwierz, a zobaczysz znaki".

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

Mam znajomych, których historią związku żyła cała nasza ekipa. On bawidamek, ona bardzo w nim zakochana. Wszyscy jej mówili, żeby dała sobie spokój, bo chociaż on jest przystojny i niegłupi to jednak niestały w uczuciach. Ale ona uparcie dreptała sobie ścieżkę do jego serca. Koniec końców byli razem.

W dzisiejszej Ewangelii widzimy podobną konsekwencję. Królewski urzędnik, kiedy dowiaduje się, że Jezus jest w Galilei, robi wszystko, by ten uzdrowił jego syna. Jezus mówi: "wy ludzie potrzebujecie znaków, że bez znaków nie wierzycie". Ale on nie odpuszcza i znów prosi, żeby przyszedł uzdrowić jego syna. Wtedy Jezus mówi: "idź do domu, twój syn żyje". On wraca. Uwierzył Jezusowi i rzeczywiście widzi syna zdrowego. Pyta swoich krewnych, kiedy opuściła go gorączka. A kiedy dochodzi do przekonania, że stało się wtedy, kiedy Jezus powiedział: "twój syn żyje”, wierzy on i wierzy cały jego dom.

Ta Ewangelia uczy ciebie i mnie odwrócenia pewnej logiki, która jest w nas. Często chcemy zobaczyć znak, żeby uwierzyć. Tymczasem Jezus w tej Ewangelii mówi: "uwierz, a zobaczysz znaki".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Uwierz, a zobaczysz znaki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.