Wieczorna modlitwa do Maryi, którą odmawia papież Franciszek. Daje siłę, by wrócić do Boga

Wieczorna modlitwa do Maryi, którą odmawia papież Franciszek. Daje siłę, by wrócić do Boga
Fot. Depositphotos.com
KAI / radioniepokalanow.pl / mł

W swoim nauczaniu papież Franciszek dużo mówi o modlitwie. Często też dzieli się swoimi ulubionymi modlitwami i zwyczajami. W jego życiu ważne są modlitwy do Maryi. Podczas jednej z audiencji przyznał, że zaraz po tym, jak wejdzie do swojego gabinetu, by rozpocząć pracę, modli się do Matki Bożej, a wieczorem rozważa siedem boleści Maryi.

 Podczas podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty odprawianej 3 kwietnia 2020 roku papież wyznał, że późnym wieczorem, kiedy odmawia modlitwę „Anioł Pański” rozważa także siedem boleści, pamiętając, że "Matka Kościoła z wielkim bólem zrodziła nas wszystkich".

Siedem boleści Maryi. Tę modlitwę odmawia papież Franciszek

Koronka do siedmiu boleści Maryi to modlitwa, która została zatwierdzona przez papieża Benedykta XIII w 1724 roku. Wśród obietnic za jej odmawianie są: łaska odprawienia pokuty za wszystkie grzechy jeszcze przed śmiercią; szczególna opieka Boża w utrapieniach i w chwili śmierci, dar szczególnej duchowej pamięci o Męce Pańskiej i nagroda za nią oraz nadzwyczajna opieka Matki Bożej i łaska bycia prowadzonym przez Nią w życiu.

O odmawianiu tej modlitwy przypomniała Matka Boża podczas objawień w rwandyjskim Kibeho w latach 1981-1983 - pierwszych objawień maryjnych uznanych oficjalnie przez Kościół w XXI wieku. „To o co was proszę, to pokuta. Chcę jedynie skruchy. Jeżeli będziecie odmawiać Koronkę do siedmiu boleści, rozważając ją, otrzymacie moc, by naprawdę żałować. Dziś wielu ludzi w ogóle nie umie prosić o przebaczenie. Nadal krzyżują mego Syna. Dlatego chciałam was przestrzec” - mówiła Maryja w Kibeho.

DEON.PL POLECA

Modlitwa, która daje siłę, by wrócić do Boga

Maryja prosiła jeszcze, by wizjonerka powiedziała o tym całemu światu i zapewniała: „Jeśli będziecie odmawiać ten różaniec, rozważając go, znajdziecie w sobie siłę, by wrócić do Boga”.

Jak odmawiać Koronkę do siedmiu boleści Maryi?

Modlitwa do Siedmiu Boleści Matki Bożej, zwana też koronką lub różańcem do siedmiu boleści, składa się z siedmiu tajemnic, w których rozważamy najboleśniejsze momenty z życia Matki Bożej. Rozważając te tajemnice w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą Bolesną i upraszamy dla siebie i bliźnich potrzebne łaski w tym życiu, a zwłaszcza w godzinę naszej śmierci.

Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
Wierzę w Boga…
(W tym miejscu warto krótko, własnymi słowami poprosić Maryję, aby pomogła nam modlić się gorliwie i w skupieniu.)

Boleść pierwsza: Proroctwo Symeona
Można przeczytać fragment Ewangelii: Łk 2, 34-35. W tej tajemnicy rozważamy ból Maryi wywołany zapowiedzią starca Symeona, że Jej duszę przeszyje miecz z powodu odrzucenia z jakim spotka się Jezus. Prosimy o łaskę wierności Chrystusowi i poddania się woli Bożej.

Ojcze nasz…
7 razy Zdrowaś, Maryjo…
Chwała Ojcu…

Boleść druga: Ucieczka do Egiptu
Można przeczytać fragment Ewangelii: Mt 2, 13-15. W tej tajemnicy rozważamy ból Maryi spowodowany obawą o życie małego Jezusa i koniecznością ucieczki do obcego kraju. Prosimy o łaskę wsłuchania się w głos Boga i słowo, które do nas kieruje, abyśmy umieli z Bożej perspektywy widzieć wydarzenia naszego życia.

Ojcze nasz…
7 razy Zdrowaś, Maryjo…
Chwała Ojcu…

Boleść trzecia: Poszukiwanie Pana Jezusa, który pozostał w świątyni
Można przeczytać fragment Ewangelii: Łk 2, 41-50. W tej tajemnicy rozważamy ból Maryi spowodowany zaginięciem Jezusa, strachem o Jego los i tęsknotą za Nim oraz niezrozumieniem Jego trudnej odpowiedzi. Prosimy o łaskę tęsknoty za Jezusem – za modlitwą, sakramentami, Słowem Bożym.

Ojcze nasz…
7 razy Zdrowaś, Maryjo…
Chwała Ojcu…

Boleść czwarta: Spotkanie Pana Jezusa dźwigającego krzyż
Można przeczytać fragment Ewangelii: J 19, 16-18. 25-27. W tej tajemnicy rozważamy spotkanie Jezusa z Maryją podczas Jego Drogi Krzyżowej czy też szerzej: Jej wierną obecność przy Synu podczas Jego męki i Jej udział w Jego cierpieniach. Prosimy o łaskę cierpliwego znoszenia cierpień, krzywd, przykrości, upokorzeń, wszystkich naszych życiowych krzyży.

Ojcze nasz…
7 razy Zdrowaś, Maryjo…
Chwała Ojcu…

Boleść piąta: Śmierć Pana Jezusa na krzyżu
Można przeczytać fragment Ewangelii: J 19, 28-30. W tej tajemnicy rozważamy ból Maryi w momencie śmierci Jezusa. Prosimy szczególnie o łaskę „śmierci dla grzechu” – zerwania z jakimkolwiek grzechem, nawet najmniejszym.

Ojcze nasz…
7 razy Zdrowaś, Maryjo…
Chwała Ojcu…

Boleść szósta: Złożenie martwego ciała Jezusa w ramiona Matki
W tej tajemnicy rozważamy moment nieopisany przez ewangelistów, ale słusznie „zakładany” przez pobożność chrześcijańską: chwilę, w której pozwolono Maryi wziąć w ramiona martwe ciało Syna. Prosimy szczególnie o łaskę prawdziwego, doskonałego żalu za grzechy i owocnej pokuty.

Ojcze nasz…
7 razy Zdrowaś, Maryjo…
Chwała Ojcu…

Boleść siódma: Złożenie Pana Jezusa do grobu
Można przeczytać fragment Ewangelii: J 19, 38-42. Rozważamy w tej tajemnicy ból Maryi podczas złożenia ciała Jezusa w grobie (także ten związany z pośpiechem w jakim się to dokonało i niedopełnieniem wszystkich zwyczajów pogrzebowych Izraela). Prosimy o dar dobrej, szczęśliwej śmierci w stanie łaski uświęcającej dla nas samych, naszych bliskich i umierających w tej godzinie.

Ojcze nasz…
7 razy Zdrowaś, Maryjo…
Chwała Ojcu…

Na koniec, dla uczczenia łez wylanych przez Maryję odmawiamy jeszcze trzy razy Zdrowaś, Maryjo…

 

Źródło: KAI / radioniepokalanow.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Camino znaczy droga. Życie również jest drogą.

Każdy pielgrzym udający się do Santiago de Compostela musi przejść camino. Ale camino przechodzi również każdy z nas. Przecież życie jest drogą, a my pokonujemy ją nieustannie.

Książka,...

Skomentuj artykuł

Wieczorna modlitwa do Maryi, którą odmawia papież Franciszek. Daje siłę, by wrócić do Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.