12-latka zaprosiła papieża Franciszka na wyjątkowy obiad. Co na to Ojciec Święty?

12-latka zaprosiła papieża Franciszka na wyjątkowy obiad. Co na to Ojciec Święty?
(fot. depositphotos.com // Pille-Riin Priske / Unsplash)
"Crux" / Karol Kleczka

Dziewczynka wymaga od papieża zmiany diety. Co na to Ojciec Święty?

Genesis Butler to dziewczynka, która reprezentuje kampanię Million Dollar Vegan. W lutym sierowała do papieża list otwarty. Nakłaniała w nim Ojca Świętego do zmiany diety w czasie Wielkiego Postu i przejścia na wegańską kuchnię. Jej zdaniem takie działanie będze promować dbanie o środowisko przez porzucenie mięsa i świadomy wybór żywności. Jeśli papież przystałby na propozycję Genesis, to jej organizacja zobowiązywała się do wpłacenia miliona dolarów na dowolny, wybrany przez niego cel charytatywny.

Papież odpisał nastolatce przez Sekretariat Stanu. W liście podpisanym przez Paolo Borgię, papież podziękował za działania organizacji, której reprezentantom leży na sercu dbanie o świat będący naszym wspólnym domem. Jednak nie ustosunkował się do ich zaproszenia.
"Papież w encyklice «Laudato si'» dużo pisze o zmianach klimatycznych i zwierzętach, a jako światowy przywódca powinien pokazać, że jest liderem w tych sprawach i przejść na weganizm w trakcie Postu" - twierdzi Butler.
W Popielec Butler udostępniła wideo, na którym przypomina Ojcu Świętemu o tym, że jej oferta jest nadal aktualna.
"Ojcze Święty jeśli to nie jest zbyt wiele, to pokornie proszę o możliwość zasiądnięcia z Tobą przy jednym stole i spożycia wegańskiego posiłku w trakcie Wielkiego Postu. Byłby to dla mnie i dla całej społeczności wegan ogromny zaszczyt by mieć u Ciebie audiencję oraz otrzymać Twe błogłosławieństwo" - mówi w nagraniu nastolatka.
Matthew Glover, kierujący organizacją, również wyraził swoją wdzięczność za odpowiedź papieża Franciszka.
"Uprzejmie prosimy Jego Świątobliwość o podjęcie działania i zabrania głosu w kwestiach zmiany klimatu, spadku różnorodności biologicznej, ginięcia gatunków zagrożonych, cierpienia zwierząt i światowego głodu. Każda z nich wiąże się z przemysłową produkcją mięsa, a okazją do takiej aktywności mogłoby być spotkanie z Genesis i porozmawianie o tych sprawach" - powiedział szef Million Dollar Vegan.
Organizacja przygotowała także pakiet startowy dla katolików, którzy chcieliby przejść na wegańską dietę w trakcie Postu.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

12-latka zaprosiła papieża Franciszka na wyjątkowy obiad. Co na to Ojciec Święty?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.