Franciszek spotka się z ofiarami nadużyć; prosi o modlitwę za Kościół w Chile

Franciszek spotka się z ofiarami nadużyć; prosi o modlitwę za Kościół w Chile
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / fal

Ojciec Święty prosi o modlitwę za Kościół w Chile, przyjmując pod koniec bieżącego tygodnia ofiary nadużyć seksualnych, jakich dopuścili się niektórzy duchowni - poinformował rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

W komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej czytamy, że Franciszek przyjmie Juana Carlosa Cruza, Jamesa Hamiltona i Jose Andrésa Murillo. Papież dziękuje im za przyjęcie jego zaproszenia: w tych dniach osobistego i braterskiego spotkania pragnie poprosić ich o przebaczenie, dzielić ich ból i wstyd z powodu tego, co wycierpieli, a nade wszystko wysłuchać wszystkich ich sugestii, aby uniknąć powtórzenia się nagannych faktów. Ojciec Święty przyjmie ofiary indywidualnie, pozwalając każdemu z nich mówić tak długo, jak to konieczne.

Ojciec Święty prosi o modlitwę za Kościół w Chile w tym bolesnym momencie, mając nadzieję, że spotkania te będą mogły przebiegać w atmosferze spokojnego zaufania i stanowić podstawowy krok w celu naprawienia i uniknięcia na zawsze nadużyć sumienia, władzy, a w szczególności nadużyć seksualnych w Kościele - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Franciszek spotka się z ofiarami nadużyć; prosi o modlitwę za Kościół w Chile
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.