Bóg ceni bardziej nas niż siebie

Bóg ceni bardziej nas niż siebie
Jezus - Dobry Pasterz (fot. Iurii Kuzo / depositphotos.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

My siebie na ogół nie cenimy tak, jak Bóg ceni nas. Zapewne dlatego, że nie wiemy tak dobrze jak Bóg, kim jesteśmy.

Ewangelia na dziś (J 10, 11-18)

Jezus powiedział: "Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca".

Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ

Jakże Bogu musi zależeć na nas, skoro On oddaje życie za nas! Nie oddaje się życia za byle kogo. Jeśli decyduję się za kogoś umrzeć, to dlatego, że jest On tak cenny w moich oczach, cenniejszy niż ja sam w swoich oczach. Bóg więc bardziej ceni nas niż siebie. Czy to nie dziwne? My siebie na ogół nie cenimy tak, jak Bóg ceni nas. Zapewne dlatego, że nie wiemy tak dobrze jak Bóg, kim jesteśmy. Pytajmy się więc: „Boże, kim ja jestem, skoro Ty bardziej cenisz mnie niż siebie?”

Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Bóg ceni bardziej nas niż siebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.