Bp Artur Ważny: oto cztery zadania każdego ojca

Bp Artur Ważny: oto  cztery zadania każdego ojca
fot. Profetopl / YouTube
Bp Artur Ważny

"Św. Józef jest ojcem posłusznym. Rozpoznaje Bożą wolę - często po wielkiej walce, po wielkim wysiłku - po to, by móc ją spełniać. Okazuje się, że spełnianie woli Bożej staje się dla niego źródłem wielkiego szczęścia, o wiele większego niż to, gdyby pełnił tylko własną wolę" - mówi bp Artur Ważny w kolejnym odcinku rekolekcji wielkopostnych "Ojcowskie serce".

"Ojcowskie serce" to nawiązanie do pierwszych słów listu apostolskiego papieża Franciszka, którym Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa. "Patris corde" to także zawołanie biskupie bp Artura Ważnego.

"Chciałbym, żebyśmy wzięli św. Józefa za patrona nie tylko tych rekolekcji, ale całego naszego życia i uświadomili sobie, że św. Józef w ciemności będzie nam pomagał wzrastać, stawać się dojrzałymi" - mówi bp Ważny.

DEON.PL POLECA

Odcinki rekolekcji "Ojcowskie serce" ukazują się w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl i w Radiu Profeto.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Bp Artur Ważny: oto cztery zadania każdego ojca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.