Dlaczego się martwiliście? Nie wiedzieliście, że będę w domu Ojca?

Dlaczego się martwiliście? Nie wiedzieliście, że będę w domu Ojca?
Fot. depositphotos.com

W dzisiejszej ewangelii mamy scenę, kiedy Jezus gubi się w drodze powrotnej z Jerozolimy. Maryja i Józef odnajdują Go po trzech dniach  debatującego w Świątyni z uczonymi w Prawie i są zdumieni.

Przeczytaj ewangelię na dziś - 25 czerwca 2022 r.

Maryja zwraca się wtedy do Jezusa z taką troską, z wyrzutem: Jak mogłeś nam to uczynić? A Jezus odpowiada: Dlaczego się martwiliście? Czy nie wiedzieliście, że będę w domu Mojego Ojca?

W tej sytuacji ważne jest, żeby wejść w przestrzeń serca. Wejść w przestrzeń Serca Maryi (którego dziś mamy wspomnienie) i w przestrzeń Serca Jezusa - ale przede wszystkim wejść w przestrzeń swojego serca. Uroczystość Serca Jezusa, którą obchodziliśmy wczoraj i wspomnienie Serca Maryi, które przypada dzisiaj, sprowadza nas także do naszego serca - do tego, żeby patrzeć na to, co ja przeżywam i odnosić to do sposobu przeżywania Bożego i sposobu przezywania Maryi. Bo tam jest dużo pokoju, tam jest dużo praktyki, która pomoże nam przeżywać rzeczy niełatwe. Maryja "wszystkie te sprawy - pisze ewangelista - rozważała w swoim sercu". Zaryzykujmy taką praktykę, spróbujmy wszystkie nasze sprawy rozważać w naszym sercu i przed Sercami, które biją do nas z miłością - przed Sercem Jezusa i przed Sercem Maryi.

Komentuje Jan Głąba SJ

 

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Dlaczego się martwiliście? Nie wiedzieliście, że będę w domu Ojca?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.