Gdy modlimy się razem, mury mogą upaść

Gdy modlimy się razem, mury mogą upaść
(fot. unsplash.com)
youtube.com / Chemin Neuf / jb

"Mur berliński był dla mnie symbolem podziału między naszymi Kościołami" - słyszymy w świadectwie przygotowanym dla wspólnoty Chemin Neuf. Posłuchaj całej historii.

Jakie to uczucie modlić się wspólnie pod murem berlińskim, który kilka miesięcy później upada? Jak może nas to zainspirować do szukania jedności chrześcijan? 

DEON.PL POLECAPosłuchaj inspirującego świadectwa:

* * *

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia. W tym roku organizacją wydarzeń zajęła się Wspólnota Monastyczna z Grandchamp. Temat, który został wybrany, „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc” zaczerpnięty jest z Ewangelii św. Jana 15,1-17 i wiąże się z powołaniem tej ekumenicznej wspólnoty. Misją wspólnoty, liczącej dziś 50 sióstr, przedstawicielek różnych generacji, tradycji kościelnych, różnych krajów i kontynentów, jest życie modlitwą, gościnność, praca nad pojednaniem między ludźmi i nad jednością chrześcijan.

Swoim darem życia zakonnego siostry dzielą się z odwiedzającymi i wolontariuszami, którzy przybywają do Grandchamp, by tam przeżyć rekolekcje, doświadczyć ciszy, uzdrowienia, czy odnaleźć sens życia. Trzy filary, na których opiera się codzienne życie sióstr – modlitwa, pielęgnowanie życia wspólnotowego i gościnność – stały się podstawą opracowania materiałów na tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tutaj dowiesz się więcej.

 

Przeczytaj inne artykuły o jedności chrześcijan:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Gdy modlimy się razem, mury mogą upaść
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.