Jezus szuka cię na trzy sposoby. Czy już doświadczyłeś tego w życiu?

Jezus szuka cię na trzy sposoby. Czy już doświadczyłeś tego w życiu?
Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Jezus szuka każdego człowieka na trzy sposoby. Świetnie pokazuje to historia Zacheusza - mówi abp Pierbattista Pizzaballa, patriarcha Jerozolimy. 

Jak Jezus szuka Zacheusza? Arcybiskup podkreśla, że najpierw patrzy na niego, następnie zauważa go i akceptuje w swoim spojrzeniu. Nie przechodzi obok, ale zatrzymuje się, żeby zwrócić uwagę na zwierzchnika celników, człowieka, na którego tak wielu patrzyło z pogardą. Następnie przemawia do niego. Kilka wersetów później wszyscy obecni będą mówić o nim, ale nikt nie będzie się do niego odzywał, bo Zacheusz nie jest kimś, z kim było łatwo rozmawiać. Trzymał się na dystans.

Jezus jednak zwraca się bezpośrednio do Zacheusza, pokonując wszystkie przeszkody. Mówi do niego i Zacheusz odkrywa, że Jezus go zna, że mówi mu po imieniu. Jeśli dla innych jest grzesznikiem, to dla Jezusa jest Zacheuszem i synem Abrahama, dziedzicem obietnicy, która jest darem łaski.

Później Jezus wchodzi do domu Zacheusza. Innymi słowy - dzieli z nim jego życie, tworzy zażyłość, staje się jego przyjacielem - podkreśla arcybiskup. Jak mówi, bez tego doświadczenia bycia poszukiwanym, życie wiary sprowadza się do samotnego i jałowego wysiłku, który rodzi smutek.

DEON.PL POLECA

Jezus nie prosi Zacheusza, by przestał kraść, by oddał swoje bogactwo ubogim. Zmianą życia jest pragnienie, przynaglenie, które pojawia się spontanicznie w Zacheuszu, gdy czuje się zauważony, poznany, wezwany, uznany za godnego przyjęcia daru obecności Jezusa, który jest mu ofiarowany bezinteresownie. A dokonuje się to z radością i rodzi radość. 

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Waldemar Turek

"Późno Cię umiłowałem. Piękności tak dawna i tak nowa" - wołał św. Augustyn. Szukał długo i namiętnie. W filozofii, gnozie i herezjach. Błąkał się po manowcach jak zagubiona owca. W końcu znalazł. Odkrył, że Bóg...

Skomentuj artykuł

Jezus szuka cię na trzy sposoby. Czy już doświadczyłeś tego w życiu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.