Jezus zwyciężył nasze słabości

Jezus zwyciężył nasze słabości
fot. Larisa Birta / Unsplash

Dziś w Ewangelii apostołowie mówią, że w końcu wiedzą, o co chodzi, że w końcu rozumieją Chrystusa, bo mówi bez przypowieści, bo mówi jawnie. Co Jezus im odpowiada?

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [30.05.2022]

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii apostołowie mówią, że w końcu wiedzą, o co chodzi, że w końcu rozumieją Chrystusa, bo mówi bez przypowieści, bo mówi jawnie. Mówią, że Mu wierzą, że pochodzi od Boga. Jezus jednak odpowiada: "Co? Teraz wierzcie? Gdy przychodzi godzina Mojej próby, wy się rozproszycie. Odejdziecie ode Mnie".

Często nam się wydaje, że to jest moment poznania. A potem przychodzi czas próby. Jezus nie mówi tego, krytykując naszą kondycję ale przeciwnie. Mówi to po to, by dać nam pokój. Mówi: "Świat was będzie uciskał, ale odwagi, nie bójcie się, Ja ten świat zwyciężyłem". Jezus zwyciężył także moje i twoje słabości. I chce zawsze przyprowadzać nas do siebie.

DEON.PL POLECA

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Jezus zwyciężył nasze słabości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.