Do pełni życia potrzebujemy "mocy", która pochodzi od Boga

Do pełni życia potrzebujemy "mocy", która pochodzi od Boga
Fot. Lesly Juarez / unsplash.com

Dzisiejszy fragment ewangelii jest bardzo dynamiczny. Jezus po samotnej modlitwie przywołuje uczniów, wybiera apostołów, schodzi do tych, którzy na Niego czekają, słuchają Go, dotykają, szukają uzdrowienia. Do pełni życia potrzebujemy "mocy", która pochodzi od Boga.

Z ewangelii wg św. Łukasza: 

W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą. 

Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.  

Obraz: Przyglądam się samotnej modlitwie Jezusa na górze. Zobaczę też, jak wybiera swoich uczniów, ‘przywołuje ich do siebie’. Popatrzę na tłum, który przyszedł posłuchać słowa Pana i ‘znaleźć uzdrowienie’ na ciele i duchu. 

DEON.PL POLECA

Myśl: Dzisiejszy fragment ewangelii jest bardzo dynamiczny. Jezus po samotnej modlitwie przywołuje uczniów, wybiera apostołów, schodzi do tych, którzy na Niego czekają, słuchają Go, dotykają, szukają uzdrowienia. Do pełni życia potrzebujemy "mocy", która pochodzi od Boga. Na modlitwie przychodzę do Jezusa, aby się Go dotknąć, aby Go posłuchać, pozwolić się wybrać i posłać. Moja moc życiowa płynie z tej osobistej, głębokiej relacji z Panem. 

Emocja: Oczekiwania. Wielu przychodzi, aby "słuchać", "znaleźć uzdrowienie", "dotknąć się Jezusa". Wszyscy mamy jakieś oczekiwania. Ważne, by nie stały się one tak ważne, że przeszkodziłyby nam przyjmować to, co Pan chce nam dać. 

Wezwanie: O łaskę poznania, że słuchając Kościoła (Dwunastu), słucham samego Jezusa i Jego słowa. Podziękuję za doświadczenie wspólnoty wiary.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Jaka jest DROGA do poznania Jezusa? PRAWDA o Synu Bożym to więcej niż teologiczne dogmaty i historyczne dowody. Najważniejsza postać w historii świata zawsze wymyka się naszym wyobrażeniom i opisom. ŻYCIE Jezusa jest historią, która...

Skomentuj artykuł

Do pełni życia potrzebujemy "mocy", która pochodzi od Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.