Jezus mówi, co jest zadaniem wszystkich chrześcijan

Jezus mówi, co jest zadaniem wszystkich chrześcijan
fot. Jon Tyson / Unsplash

Dzisiejsza Ewangelia to wołanie o to, byśmy zadali sobie pytania: "Czy ja jeszcze smakuję w tym, co nazywam chrześcijaństwem i moją relacją z Chrystusem?", "Czy ja za tym tęsknię?".

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię [07.06.2022]

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii Jezus pyta, co się stanie, jeśli sól utraci swój smak. Czy da się ją jeszcze czymś przyprawić? Czy trzeba wyrzucić ją na podeptanie? Albo podaje absurdalny pomysł, by zapalić światło i schować je pod korcem. I mówi, że to jest zadanie chrześcijan, by nadawać smak i by dawać światło. Po to, aby ludzie - smakując Ewangelię, smakując w świadectwie, które niesiemy, które jest wynikiem miłości do Jezusa - uwielbili Ojca, który jest w niebie.

Dzisiejsza Ewangelia to wołanie o to, byśmy zadali sobie pytania: "Czy ja jeszcze smakuję w tym, co nazywam chrześcijaństwem i moją relacją z Chrustem?", "Czy ja za tym tęsknię?". Jeśli tak, zróbmy wszystko, żebyśmy nigdy nie stracili tej relacji.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Jezus mówi, co jest zadaniem wszystkich chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.